Úvod > Aktuality > Plzeňská filharmonie láká na festival Smetanovské dny 2019
Plzenská filharmonie vás zve na festival Smetanovské dny 2015
"> Plzenská filharmonie vás zve na festival Smetanovské dny 2015 "> Soucástí programu bude také nekolik výstav "> Ješte pred zahájením festivalu se v Plzni chystá napríklad na 14. února masopustní pruvod
Kultura

Plzeňská filharmonie láká na festival Smetanovské dny 2019

  • Vydáno27. února 2019
Rok 2019 přinese již po devětatřicáté všem milovníkům hudby, literatury, divadla a výtvarného umění velký kulturní svátek. Smetanovské dny, akce nesoucí jméno národní skladatelské osobnosti, jsou festivalem, který již zprostředkoval řadu pozoruhodných uměleckých počinů a za dobu své existence se významně zapsal mezi tradice města Plzně. Letos se festival koná od 28. února do 28. března 2019.
Plzeňská filharmonie vás zve na festival Smetanovské dnyFestival Smetanovské dny patří již neodmyslitelně k nejvýznamnějším kulturním událostem Plzně. Po více než tři desetiletí přináší obyvatelům města i jeho návštěvníkům nevšední zážitky v bohatém souhrnu pořadů různých oblastí a žánrů.

Hlavním program čítá 23 hudebně-literárních akcí. Tahákem bude 28. 2. zahajovací Mahlerova 4. symfonie v podání Plzeňské filharmonie a sopranistky americko-portorického původu Sophia Burgos, která v Plzni vystoupí poprvé.

koncertDále se v rámjci programu můžete těšit na umění harfenistky Jany Bouškové či violoncellistky Michaely Fukačové nebo pianisty Mariána Lapšanského. Příjemná, lidsky hřejivá setkání slibují vystoupení souboru Musica Bohemica, legendárního českého noneta i originálního multiinstrumentalisty Jiřího Stivína. Ctitele komorních těles potěší Wihanovo kvarteto a Prague Radio Trio. Nevšední zážitek přinese kombinace varhan a bicích nástrojů v díle Petra Erbena.

Své příznivce si na Smetanovských dnech získala i autorská čtení Eugena Brikciuse, který bude hostem festivalu i letos. Divadlo J. K. Tyla přispěje do festivalového programu inscenací Fibichovy Nevěsty messinské. Přichystány jsou také zajímavé výstavy v Západočeském muzeu, Galerii města Plzně a Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje.
Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni – výtvarné umění od gotiky po současnost

Západočeská galerie v Plzni patří k významným galerijním institucím. Její sbírky pokrývají období od 14. století po současnost a vedle jednotlivých špičkových děl obsahují kvalitní soubory umění 19. století, umění přelomu století a české moderny, zahrnující zvláště hodnotnou sbírku kubismu.

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni

Takzvané Velké divadlo je živoucím kulturním centrem Plzně i celého Plzeňského kraje. Každoročně uvádí okolo osmnácti činoherních, operních, baletních, operetních i muzikálových premiér.