Úvod > Kalendář akcí > Salvador Dalí v Galerii Desítka ve Zlíně
Salvador Dalí v Galerii Desítka ve Zlíně
"> "> "> "> "> "> ">
3.6.
8.9.
Přidat foto
Výstavy

Salvador Dalí v Galerii Desítka ve Zlíně

Obchodní dům Zlín hostí další unikátní výstavní akci. Po úspěšných výstavách Jana Saudka a Zdeňka Buriana se tentokrát návštěvníci mohou seznámit s tvorbou jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století, legendárního surrealisty Salvadora Dalího.
Výstava probíhá od pátku 3. června a do 8. září 2022 v originálních prostorách Galerie Desítka v 10. podlaží, na střeše Obchodního domu Zlín.

„Jde o největší mimopražskou výstavu díla Salvadora Dalího v letošním roce. Představuje více jak stovku jeho děl. Věříme, že tato mimořádná událost přiláká nejen lidi z regionu, ale ve spojení s prohlídkou Zlína se může se stát skvělým tipem na prázdninový výlet i pro návštěvníky ze vzdálenějších míst,“ láká Pavel Chmelík ze spolupořádající Galerie Artrium.

Salvador Dalí je představitelem vrcholného surrealismu. Jeho díla vynikají jedinečnou poetikou a mnohá se stala ikonami: i ve Zlíně lidé uvidí například litografie s legendárním tématem tekutých hodin. „Nebudou chybět ale ani další díla představující průřez celou Dalího tvorbou – od grafik přes sochy až po užité umění, protože Dalí byl nejen malíř, grafik a sochař, ale věnoval se také keramice nebo designu. Z užitého umění se slavnými staly například jeho flakony parfémů. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,“ doplňuje Pavel Chmelík.

Expozici doplňují originální portrétní fotografie Salvadora Dalího, které pořídil v roce 1969 v Paříži český fotograf Václav Chochola. Kdo by neznal slavnou fotku Dalího s vejcem nebo Dalího sedícího s hůlkou na divanu? Portréty tehdy 70letého výtvarníka se staly jeho celosvětově nejznámějšími, i sám Dalí z nich byl nadšen a podle svých slov si jich cenil nejvýše. Některé z Chocholových portrétů je možné na výstavě zakoupit.

Na prodej budou také některá další Dalího díla – originální grafiky a sochy. Expozici doplňuje promítání dokumentárního filmu o Salvadoru Dalím a prodej publikací o jeho díle, výstavního katalogu a také zajímavých suvenýrů, mj. i puzzle, vín, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.
 
Mimořádné večerní prohlídky
Stejně jako při loňské výstavě Zdeňka Buriana, i tentokrát se budou konat příležitostné večerní komentované prohlídky od 21 do 22 hodin s úvodním slovem a promítáním filmu Andaluský pes. Termíny jsou aktualizovány na webu Obchodního domu Zlín.
 
Komentované prohlídky pro školy či tábory
Pro dětské kolektivy jsou připraveny komentované prohlídky přizpůsobené mladším návštěvníkům s možností doplnit je zábavným testem. Pedagogický doprovod má vstup zdarma. Rezervace termínů: nevralova@artriumzlin.cz.
 
Po výstavě káva s výhledem na Zlín a španělské delikatesy
Po dobu výstavy je v Galerii Desítka mimořádně otevřena kavárna, v níž mohou zájemci zakončit prohlídku posezením u šálku kávy či dezertu s jedinečným výhledem na Zlín, a to i z atraktivní venkovní terasy.
K příležitosti výstavy připravila Bistrotéka Valachy, sídlící ve 2. podlaží Obchodního domu, speciální Španělské menu s delikatesami z rodné země Salvadora Dalího – například Andaluské gazpacho nebo Kalamáry po baskicku. Hosté si ji mohou vychutnat ve všední dny od 14:30 a o víkendech od 11:30 až do 8. září.

Provozovatel

Obchodní dům Zlín

náměstí Práce 2523
760 01 Zlín
Tel.:
+420 604 446 087
Email:
marketing@obchodn...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.obchodnidum.cz
GPS:
49,222461 17,662173
 
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 70 Kč

Rodinné vstupné: 350 Kč

Poznámka:děti do 6 let zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Zlínský kraj
Interhotel Zlín

Interhotel Zlín

Zlín, Zlínský kraj
Restaurace Miomi Foodie

Restaurace Miomi Foodie

Zlín, Zlínský kraj