!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno
Zážitky

Velké kino ve Zlíně – nyní uzavřeno

Funkcionalistickou budovu postavila v roce 1932 firma Baťa jako jedno z prvních kulturních zařízení nově budovaného města Zlína. Řadí se mezi největší kinosály v ČR a každoročně v květnu se stává dějištěm Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež Zlín. Nyní je však kvůli statice uzavřeno.

Velké kino ve Zlíně muselo být 1. března 2016 uzavřeno kvůli špatné statice. Čeká jej generální rekonstrukce, přesné datum otevření zatím není známo. V první polovině roku 2018 se očekává vydání odborného stanoviska Národním památkovým úřadem, následně by mělo být definováno zadání architektonické soutěže, ze které vzejde návrh na rekonstrukci objektu.

Budoucí využití objektu musí být multifunkční. Zároveň je nutné Velké kino organizačně propojit s Kongresovým centrem, které má v budoucnu velký ekonomický potenciál. Osudem Velkého kina se zabývá odborná skupina, ve které jsou kromě památkářů a zástupců radnice i architekti, statici, inženýři i představitelé zlínského filmového festivalu pro děti a mládež, kteří objekt tradičně využívali a opět by se do něj chtěli vrátit.
 

Kino v letech minulých

Kino hrávalo 362 dnů v roce (kromě Štědrého dne, Silvestra a Nového roku) zpravidla 2 představení denně. Kromě toho se pravidelně v sobotu v 15 hodin konalo představení pro děti, dále byla v programu kina už tradičně filmová přehlídka Projekt 100, minimálně 2x měsíčně byly zařazeny filmy pro náročné diváky – kino ART.

Také 2x v měsíci našli svůj program starší diváci ve svém Filmovém klubu seniorů.

Zobrazit více

Provozovatel

Velké kino

náměstí Práce 2511
760 01 Zlín
Tel.:
+420 571 817 262
Email:
velke.kino@gacine...
WWW:
www.velkekino.cz
GPS:
49,221586 17,660385
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí