!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Park Komenského ve Zlíně

Park Komenského ve Zlíně

Příroda
Park Komenského se nachází u hlavní silnice v centru města vedle bývalé budovy knihovny F. Bartoše. Prostory parku, které nabízejí odpočinek i sportovní vyžití pro děti i dospělé, jsou součástí přístupových cest ke Kulturním a Universitním centru a Prioru.
Po rozsáhlé úpravě parku došlo k výsadbě nových keřů, stromů, přibylo trvale rostoucích květin a další stromy byly ošetřeny. Půdorys parku je křižovatkou pěších tras města, kde si i odpočinete. Trávník je zátěžový, takže je vhodný pro různé aktivity. Prostor pokrývá bezplatný signál wi-fi.
 
V horní části parku bylo pamatováno především na děti – ty zde naleznou dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami lezeckými sítěmi a dalšími atrakcemi.
 
Z historické budovy bývalé knihovny se stal Klub 204, kde se schází různé hudební, taneční, kulturní i církevní spolky, atd. Před budovou stojí nová kruhová fontána, kolem jsou rozmístěné lavičky. Ze sousední Školní ulice po levé straně vznikl pěší bulvár bez aut.
 
Roku 2016 byl park vyhodnocen v celorepublikové soutěži jako Park desetiletí.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí