!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstavní projekt reGenerace5
Výstavní projekt reGenerace5
"> ">
18.11.
9.1.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstavní projekt reGenerace5

  • 18. listopad 2021 17:009. leden 2022 16:00
Výstavní projekt prezentujícího aktuální tvorbu výtvarníků z oblasti současného šperku reGenerace. Výstava prací místních šperkařů z Turnovska a šperků autorů z jiné umělecké enklávy, v tomto roce to bude druhá skupina pražských umělců (Belda, Sládek, Opočenský, Šumbera).
Na závěr letošního roku připravujeme další běh výstavního projektu prezentujícího aktuální tvorbu výtvarníků z oblasti současného šperku reGenerace. Již popáté se v rámci jedné výstavy setkají práce místních šperkařů z Turnovska se šperky autorů z jiné umělecké enklávy, v tomto roce to bude druhá skupina pražských umělců (Belda, Sládek, Opočenský, Šumbera). Současně bychom chtěli připomenout Petra Dvořáka, výjimečného talentovaného šperkaře, který nás opustil letos v květnu. Byl významnou osobností autorského šperku proslulou i za hranicemi ČR, která se pravidelně účastnila nejen turnovských mezinárodních sympozií současného šperku, ale také podobných setkání v Erfurtu či španělské Tarragoně. Jeho památku bychom rádi uctili prezentováním jeho děl jak z turnovské muzejní sbírky, tak také např. šperky z vídeňské soukromé kolekce. Výstava se uskuteční v komorním, avšako to více noblesním prostoru muzejní Klenotnice, skýtajícím běžně k vidění průřez historickými šperky turnovské šperkařské školy, kteréžto byl Petr Dvořák rovněž absolventem.

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 18. listopadu od 17.00 hod.
Klenotnice / 18. 11. 2021 – 9. 1. 2022
 
Zobrazit více

Provozovatel

Muzeum Českého ráje v Turnově

Skálova 71
511 01 Turnov
Tel.:
+420 481 322 106
Email:
mail@muzeum-turno...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.muzeum-turnov.cz
GPS:
50,588921 15,157968
 
Region:
Český ráj
Oblast:
Český ráj
Město:
Turnov
 

Vstupné

Cena: 40 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Český ráj
Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Český ráj