Úvod > Kalendář akcí > Řád křižovníků a Muzeum Karlova Mostu
Řád křižovníků a Muzeum Karlova Mostu
"> "> ">
28.6.
Přidat foto
Komentované prohlídky

Řád křižovníků a Muzeum Karlova Mostu

Komentovaná vycházka po stopách nejstarších církevních řádů v cyklu komentovaných procházek s průvodkyní Hedvikou Čenkovou.
Účastníci se budou věnovat mužskému rytířskému řádu Křižovníků s červenou hvězdou, který byl založen ženou – Anežkou Přemyslovnou. Srdcem jeho působení byl kostel sv. Františka z Assisi a Juditin most, jehož byli správci. Jaké bylo spojení mezi Anežkou a křižovníky? Proč bylo rozhodnuto neopravovat povodní poničený Juditin most a přistoupit ke stavbě mostu nového? Procházka dá účastníkům nahlédnout do povahy středověkého uvažování o světě a přiblíží jim okolnosti vzniku jedné z nejcennějších památek v Praze – Karlova mostu. Dozví se mimo jiné, co ukrývá nejstarší Juditina (dnes Malostranská) věž a jaké významy nese Staroměstská věž i sochařská výzdoba na Karlově mostě. Součástí procházky bude i návštěva Muzea Karlova mostu (zahrnutá v ceně vstupenky).

Praktické informace:
  • Místem setkání je pod Malostranskými mosteckými věžemi
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Informace bude zveřejněna na portálu GoOut.net a zároveň na webových stránkách pořadatele.
Průvodcem komentované vycházky je Hedvika Čenková. Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Organizátorem prohlídky je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.