Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Setkání s kosmonautem v Planetáriu Praha
Společenské akce

Setkání s kosmonautem v Planetáriu Praha

21. dubna 2017 v 11.30 hodin navštíví Planetárium Praha kosmonaut Jurij Baturin. Dozvíte se o jeho letu do vesmíru, pobytu na vesmírné stanici i pohledu na naši modrou planetu z vesmíru.
Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, zeptat se na jeho let s prvním vesmírným turistou Dennisem Titem. Co si myslí o budoucnosti kosmické turistiky? Účastníci setkání samozřejmě boudou mít možnost ptát se na vše, co je zajímá o letech to vesmíru.

Vstup na akci v Planetáriu je pro studenty a doprovod zdarma, pro veřejnost je vstupné jako na výstavu. Počet míst je omezen a zájem o akci je velký.

Objednávejte: na tel. čísle 220999001-3 nebo e-mailem na planetarium@planetarium.cz.

Jurij Baturin se do vesmíru vypravil dvakrát v letech 1998, když letěl v kosmické lodi Sojuz TM-28 k orbitální stanici Mir. O tři roky později, v roce 2001, letěl podruhé se Sojuzem TM-32 k Mezinárodní kosmické stanici ISS. Cílem letu bylo vyměnit dosluhující kosmickou loď Sojuz TM-31, která byla delší dobu zaparkována jako záchranná loď u orbitální stanice ISS. Spolu s ním letěl kosmický turista Američan Dennis Tito. Na stanici strávili 7 dní a pak se v lodi Sojuz TM-31 vrátili na Zem.
Ve vesmíru strávil celkem 19 dní 17 hodin a 44 minut.

Jurij Baturin má inženýrský diplom z fyziky, kromě toho je doktorem práv, absolvoval fakultu žurnalistiky a Diplomatickou akademii se specializací na „Mezinárodní vztahy“. 10 let pracoval jako inženýr v Raketo-kosmické korporaci „Energie“ na přípravě systémů orientace pro kosmické lodě.

Provozovatel

Planetárium Praha

Královská obora 233
170 21 Praha 7
Tel.:
+420 220 999 001
Tel.:
+420 220 999 002
Email:
planetarium@plane...
WWW:
www.planetarium.cz
GPS:
50,105507 14,427535
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Poznámka:Vstup na akci je pro studenty a doprovod zdarma, pro veřejnost je vstupné jako na výstavu.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Vánoční dílna pro děti

Potřebujete v předvánočním shonu trochu času pro sebe? Přiveďte k nám na Střídačku své ratolesti, zabavíme je kreativním tvořením a vy si zatím můžete oběhnout vánoční nákupy nebo si prostě jen udělat chvilku volna.
Praha 7, Praha

Výstava Nikola Tesla

Z Bělehradu do Prahy přijíždí unikátní výstava o geniálním vědci, jehož vynálezy nás dodnes provází každodenním životem. Chcete vidět naživo, jak pracuje věhlasný Teslův transformátor? Dokážete si představit, jak funguje elektrárna, která zkrotila Niagarské vodopády?
Praha 7, Praha

Svět knihy Praha 2023 – knižní veletrh a literární festival

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha připravuje další ročník. Výstaviště v Holešovicích opět přivítá příznivce literatury, kde je seznámí s literární tvorbou řady zemí, nezapomíná ani na české autory. Čestný host: Itálie.
Praha 7, Praha

Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!
Praha 7, Praha

Astronomický kurz v Hvězdárně a planetáriu hl. m. Prahy

Hvězdárna a planetárium hl. m. Prahy otevírá nový ročník dvouletého Astronomického kurzu. Kurz je dvouletý, první ročník probíhá v Planetáriu Praha, druhý ročník se koná na Štefánikově hvězdárně. Úspěšní absolventi kurzu mají možnost práce v Astronomickém klubu Štefánikovy hvězdárny.
Praha 7, Praha

Tiskárna na Vzduchu – kulturní bar ve Stromovce

Tiskárna na Vzduchu je jedinečný prostor otevřený široké veřejnosti. Místo, v němž se kloubí zájem o kulturu, zábavu a aktuální veřejné dění. Jsme letní kulturní klub ve Stromovce. Podporujeme příjemný život v Praze a spojujeme ty, kteří chtějí být jeho součástí.
Praha 7, Praha

Pavilon s bitvou u Lipan na Výstavišti Holešovice

Kruhový pavilon v dolní části areálu Výstaviště skrývá pozoruhodné dílo českého malíře Luďka Marolda z let 1897–1898. Jedná se již o druhou kruhovou stavbu v areálu Výstaviště, která vznikla pro Výstavu architektury a inženýrství po vzoru předešlého Pavilonu českých turistů.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Vozovna ve Stromovce

Zahradní restaurace Vozovna Stromovka se nachází v prostoru Královské obory Stromovka v Praze 7. Své prostory ji propůjčila původní vozovna tramvají, která zde stála až do 30. let minulého století.
Praha 7, Praha

Griloviště na Výstavišti

Vůně grilovaných dobrůtek, přátelský pokec s přáteli a nádherná zeleň všude okolo. Nezní to báječně? Tohle všechno (a dokonce i mnohem víc) si můžete dopřát na jednom z nejnovějších piknikových míst v Praze, na holešovickém Výstavišti.
Praha 7, Praha

Mama Shelter Prague

Mnohem víc než jen hotel, kde najdete obří postele a televize nebo bezplatnou vysokorychlostní wifi. Je to oáza pohostinnosti pevně spjatá s energií svého města a různorodých postav, které jej činí výjimečným.
Praha 7, Praha

Hotel Expo v Praze

Hotel Exo se nachází přímo v sousedství pražského Výstaviště a Tipsport Arény.
Praha 7, Praha