Úvod > Aktuality > Muzeum Karla Zemana připravilo na léto bohatý program pro děti
Muzeum Karla Zemana připravilo na léto bohatý program pro děti
">
Zážitky

Muzeum Karla Zemana připravilo na léto bohatý program pro děti

  • Vydáno17. června 2016
Jako na konci každého pololetí i na konci školního roku 2015/2016 bude v Muzeu Karla Zemana připraven od 30. června do 3. července program pro malé i velké. Děti s vysvědčením a v doprovodu dvou platících dospělých osob budou mít vstup do expozice muzea zdarma.
Muzeum Karla ZemanaV doprovodu jednoho platícího dospělého mají děti vstup do Muzea Karla Zemana za 50 Kč. Nově si zde spolu s dětmi můžete vyzkoušet interaktivní hru V triku na vlastní triko. Všechny své zážitky z muzea si lze uchovat na jednom místě díky připravenému sešitu, který vás provede expozicí muzea a vysvětlí všechny filmové triky. V neposlední řadě je pro návštěvníky připravena nová výtvarná dílna, kde si můžete vyrobit vlastní triko s potiskem postav z filmů Karla Zemana.

Pro filmaře ve věku od 7 do 15 let po celé léto 2016 pořádá muzeum Filmové letní příměstské tábory. Letos se otevře dokonce 8 turnusů. Program je pro děti připraven vždy od pondělí do pátku od 8:30 do 17:30. Celý týden budou děti provázet workshopy animace a výlety inspirované tvorbou Karla Zemana. Například návštěva filmových ateliérů na Barrandově, výprava na naleziště trilobitů, návštěva Planetária, plavba stylovou elektrolodí po Čertovce a Vltavě či procházka po místech Prahy, kde se natáčely slavné filmy.
Naleziště trilobitů ve Skryjích

Naleziště trilobitů ve Skryjích

Skryje jsou neodlučitelně spjaty s osobností vědce Joachima Barranda. Ten se proslavil díky výzkumu zkamenělin, který zde prováděl. Je známo několik lokalit, kde můžete zkusit na hromadě břidlice své štěstí a přivézt si tak domů zajímavý suvenýr.

Kanál Čertovka – pražské Benátky

Kanál Čertovka – pražské Benátky

Pražská Čertovka představuje místo, které odděluje Kampu od ostatní částí Malé Strany. Jedná se o uměle vytvořený vodní náhon, který ve 12. století vybudoval řád Maltézských rytířů, aby sloužil jako přívod vody do původních devíti malostranských mlýnů, které se kolem ostrova Kampy rozprostíraly.

Komentované prohlídky Barrandov Studia pro soukromé skupiny

Komentované prohlídky Barrandov Studia pro soukromé skupiny

Barrandov Studio nabízí klíč ke vzpomínkám na největší hity zahraniční i domácí produkce, které prošly rukama českých kostýmních a rekvizitních výtvarníků. Navštivte zákulisí české továrny na sny! Barrandov Studio je otevřeno skupinovým návštěvám v průběhu pracovního týdne.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu. Hlavním sálem je Cosmorama o průměru 23,5 m pro 210 diváků. Kopule se nad sálem klene do výšky 15 metrů. Projekční plocha je největší v České republice a chlubí se také největším rozlišením obrazu v Evropě!

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.