Úvod > Kalendář akcí > Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna
Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna
"> "> "> "> ">
21.11.
+ Přidat foto

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Kdy 21. listopad 2019 19:00 - 23:00 Gastronomické akce
Vzácný bílý lanýž na Valašsku! Zažijte degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní v zážitkové restauraci Vyhlídka hotelu Lanterna. Přeneste se společně s námi do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehněte této delikatesy
Užijte si menu inspirované aktuálními trendy přímo z Piemontu. Naši kuchaři se pro ty nejlepší čerstvé suroviny vypraví na lanýžové trhy do Itálie v polovině listopadu, degustační večer se uskuteční bezprostředně po jejich návratu.

Kuchařské umění šéfkuchaře Spa hotelu Lanterna Pavla Václavíka a jeho týmu obohacené o vytříbenou chuť nejdražší delikatesy na světě - bílých lanýžů - budete moci ochutnat.

Pro dokonalý zážitek je v ceně také ubytování na noc ze 21. na 22. listopadu ve Spa hotelu Lanterna. Gurmánský zážitek můžete znásobit neomezenou relaxací v hotelovém spa s krásným výhledem do přírody.
 

Menu Noci bílých lanýžů

Amuse bouche:
  • Filírovaná hovězí kýta s křenovou pěnou, špenátový prach
  • Čeští šneci na lanýžovém másle s hříbky
  • Zauzené kachní prosciutto s ostružinou, bylinkové máslo

Tataráček z telecího masa, zastřené křepelčí vejce, houba ze zeleného ječmene
Zalévaný lanýžový krém s nakládanými houbami, bramborová sláma, mrkvový gel
Tajarin s máslovou pěnou, horský sýr, bílý lanýž
Pomalu pečený jelení hřbet, pyré z pečené dýně, pošírovaná zelenina s kaštany, grenaille brambory, popel z jehličí, bílý lanýž
Oříškový fondán zahalený mlhou, lanýžová zmrzlina, lesní  ovoce

Menu je snoubeno s vybranými víny.
 

Lanýže z Piemontu

Lanýže patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžete ochutnat. Bílé lanýže, které se skrývají pod půdou v alpském Piemontu v Itálii, se prodávají za desítky tisíc korun za kilogram. Aby také ne, hledají je totiž vycvičení psi nebo pašíci.

Kromě lanýžů je Piemont známý jako vyhlášená vinařská oblast, největší z celé Itálie co do počtu certifikovaných vín. Delikátní odrůdy Barolo, Barbaresco, Barbera nebo Moscato d´Asti pochází právě odtud.
Naši kuchaři vyráží každý rok na lanýžové trhy, aby odtud přivezli lahodné lanýže a spolu s nimi další delikatesy z místního trhu. Noc bílých lanýžů bude plná gurmánských překvapení.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí