Úvod > Kalendář akcí > Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna
Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna
"> "> "> "> "> "> ">
18.11.
+ Přidat foto
Gastronomické akce

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

  • 18. listopad 2021 19:00 - 23:00
Do celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů i vynikajícího vína, do italské oblasti Piemont, se přenesete 18. listopadu díky Noci bílých lanýžů.

Lanýže patří k nejdražším delikatesám (hned po šafránu je to druhá nejdražší kuchařská surovina na světě), které můžete ochutnat. Nejvzácnější, nejdražší a také nejchutnější jsou pak lanýži bílí, kteří se skrývají pod půdou v alpském Piemontu v Itálii a prodávají se za desítky tisíc korun za kilogram. Aby také ne. Nelze je pěstovat, rostou pod zemí a dají se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo pašíků. V pokrmech se pak používají v malém množství, přesto mu dodávají výraznou a specifickou chuť. Kromě lanýžů je Piemont známý jako vyhlášená vinařská oblast – největší z celé Itálie co do počtu certifikovaných vín. Delikátní odrůdy Barolo, Barbaresco, Barbera nebo Moscato ďAsti pocházejí právě odtud. A právě sem vyrážejí v polovině listopadu kuchaři Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích na lanýžové trhy, aby z nich přivezli lahodné lanýže a další delikatesy, které budou podávat 18. listopadu na velké gastronomické akci nazvané Noc bílých lanýžů.

Tento vzácný druh houby, která tvarem připomíná nevzhledný brambor, je pro mnohé velkým lákadlem k návštěvě Velkých Karlovic. Vůně lanýžů není pro mnohé lidi právě libá, přesto je chuťově velmi zajímavá a gurmány nesmírně vyhledávaná. Aromatičtější bílé lanýže připomínají svou vůní čerstvou zeminu. Je tak silná, že když si je přinesete domů, vůně doslova prostoupí celou místnost. Do pokrmů se přidávají v malém množství. Bílé lanýže se jen lehce přistrouhají na pokrm, například těstoviny, a dodají mu lehce nahořklou chuť. Mnohdy člověka napoprvé neohromí, postupně ale objeví jejich chuťové detaily a pak už na lanýže nedá dopustit.
 
Menu Noci bílých lanýžů:
Amouse bouche: Vitelo tonato, telecí pečeňe,tuňák, kapary, Čeští šneci, bylinkové máslo, lanýžový olej , hříbky, Kachní prso, švestka, bagetka
Studený předkrm: Tartare s telecího masa, zastřené křepelčí vejce, tramezzino chleba,grissini
Polévka: Lanýžový krém s nakládanými hříbky, bramborová sláma, dýňový gel
Teplý předkrm: Těstoviny Tajarin, králik pancetta, máslová pěna, bílý lanýž
Hlavní chod: Pomalu pečený Jelení hřbet, lanýžové risotto, pyré z pečené dýňe, kaštany, hříbky,
Mrkev, rúžičková kapusta, bílý lanýž
Dezert: Oříškový fondán,čokoládová pralinka, lesní ovoce, lanýžová zmrzlina

Lanýže z Piemontu
Lanýže patří k tomu nejvzácnějšímu, co můžete ochutnat. Bílé lanýže, které se skrývají pod půdou v alpském Piemontu v Itálii, se prodávají za desítky tisíc korun za kilogram. Aby také ne, hledají je totiž vycvičení psi nebo pašíci.

Kromě lanýžů je Piemont známý jako vyhlášená vinařská oblast, největší z celé Itálie co do počtu certifikovaných vín. Delikátní odrůdy Barolo, Barbaresco, Barbera nebo Moscato d´Asti pochází právě odtud.
Naši kuchaři vyráží každý rok na lanýžové trhy, aby odtud přivezli lahodné lanýže a spolu s nimi další delikatesy z místního trhu. Noc bílých lanýžů bude plná gurmánských překvapení.
Zobrazit více

Provozovatel

Spa hotel Lanterna - Resort Valachy

Léskové 657
756 06 Velké Karlovice
Tel.:
+420 571 477 300
Email:
rezervace@valachy.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.valachy.cz
GPS:
49,370155 18,352614
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 
27.7.
20.11.
Kurzy pečení frgálů ve Velkých Karlovicích

Kurzy pečení frgálů ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Východní Morava
30.10.
Lampiónový průvod

Lampiónový průvod

Bílá, Severní Morava a Slezsko
11.12.
12.12.
Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě

Vánoční jarmark ve Valašském muzeu v přírodě

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
5.6.
31.10.
Ledové království v Rožnově pod Radhoštěm

Ledové království v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí