!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hledej poklad na Razule
Prales Razula
"> Prales Razula "> Prales Razula "> Prales Razula "> Bistro Razula "> Bistro Razula "> Valašské frgály Resortu Valachy "> Bistro Razula ">
+ Přidat foto
Zážitky

Hledej poklad na Razule

Turistický okruh ve Velkých Karlovicích pro rodiny s dětmi, založený na principu geocachingu (ale můžete jej projít i bez GPS navigace).
Máte problém "vytáhnout" děti na pěší túru nebo vycházku do přírody? Možná je snadněji nalákáte, když jim slíbíte, že během výletu najdou poklad. Díky turistické trase "Hledej poklad na Razule" to opravdu mohou zažít!
Projdete se společně krajinou opředenou pověstmi o zakletém hradu, čertu, čarodějnici i zlatém sloupu, uděláte si výlet kolem pralesa Razula, pokocháte se krásnými pohledy na krajinu a nasajete tajemnou atmosféru v okolí staletého buku na Bařince s arcibiskupskou alejí dubů a jasanů.

Start i cíl je u Bistra Razula, kde si také můžete vyzvednout tištěné instrukce. Na trase plní děti jednoduché úkoly, získají tak číselný kód a s ním v cíli (u Bistra Razula) odemknou schránku s pokladem, ze které si mohou vzít něco na památku. Trasa měří 6 nebo 8,5 km (záleží na volbě závěrečné části trasy).

U Bistra Razula se můžete občerstvit některou místní specialitou (šest druhů pizzy, burger, grilovaná žebra, plněná tortilla, borůvkové knedlíky, valašské frgály), v létě je tu k dispozici i menší herní zóna a konají se doprovodné akce. V Bistru Razula se v letních měsících konají oblíbené kurzy pečení pizzy pro děti. Zaparkovat lze na prostorném parkovišti pár desítek metrů od bistra.

V Resortu Valachy můžete navštívit ještě další dětskou turistickou trasu: Kulíškovu naučnou stezku u blízkého hotelu Horal.
Zobrazit více

Provozovatel

Resort Valachy Velké Karlovice

Léskové 875
756 06 Velké Karlovice
Tel.:
+420 725 451 475
Tel.:
+420 571 477 390
Email:
rezervace@valachy.cz
Email:
martina.zackova@g...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.valachy.cz
WWW:
www.razula.cz
GPS:
49,371473 18,355584
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Karlovský minipivovar

Karlovský minipivovar

Velké Karlovice, Východní Morava
Horské apartmány Razula ve Velkých Karlovicích

Horské apartmány Razula ve Velkých Karlovicích

Velké Karlovice, Východní Morava