!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Májový víkend s Muzejní nocí
Muzejní noc a Muzejní víkend
"> Muzejní noc a Muzejní víkend "> muzejka "> Zámek Mikulov
15.5.
+ Přidat foto

Májový víkend s Muzejní nocí

Kdy 15. květen 2020 18:00 - 23:55 Hudební a divadelní akce
Muzejní nocí začíná ta pravá sezóna. Oslavte společně s Regionálním muzeem v Mikulově kardinálovy narozeniny. Letos totiž uplyne přesně 450 let od narození kardinála Františka z Dietrichsteina a právě na něj budeme letos vzpomínat.

Kromě mnoha přednášek a akcí spojených s Kardinálským rokem, bude na zámku i nově otevřená výstava o zámeckém divadle, které nechal kardinál vybudovat. To vše, a ještě mnohem víc si budou moci návštěvníci prohlédnout zcela zdarma.
Kromě kardinála samotného se návštěvníci seznámí i se způsobem života na kardinálově dvoře a mohou si například vyrobit typický renesanční šperk tzv. „pomander“, nebo se společně s kurátory zámku naučit renesanční tance. Nebude chybět ani rytířský turnaj a ohňová show v zahradách.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 2. 2020

Ubytování a restaurace v okolí