Úvod > Kalendář akcí > Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera
Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera
"> "> "> Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera "> Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera "> Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera "> Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera
29.7.
30.7.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera

10. ročník festivalu barokního divadla. Připomínka slavné divadelní historie města Mikulova.

Festival Moravský Parnas Johanna Georga Gettnera je připomínkou slavné divadelní historie města Mikulova. Součástí festivalu jsou divadelní představení pro dospělé i děti, odborné přednášky, aj. Představení se konají na různých místech města, např. v Galerii Konvent nebo v zámeckém areálu.

Program:
29. 7., 15.00-17.00, Zámecký sál: Letní teatrologické sympozium I
Letní neformální setkání odborné, umělecké i laické veřejnosti. V letošním roce se bude mluvit nejen o divadle, ale také o vinařské architektuře posledních dvaceti let a rovněž bude připomenuto sto let od narození mikulovského rodáka Karla Krautgartnera. Sympozium se koná v rámci Divadelního festivalu Mikulov Moravský Parnas J.G. Gettnera.

29. 7., 20.00, Zámecký sál: Ensemble Opera - Grobiáni
Tři miniopery – Slib, Prsten, Dorotčiny námluvy – spojené s obhroublými skutky, které si mezi sebou lidé provádí často pro pobavení. Miniopery jsou inspirovány historickými  příběhy o šejdířích a podvodnících a vycházejí z raně barokních zpěvoher anglických komediantů. Tehdy se jim říkalo jigy a hrávaly se jako přídavek po hlavní hře na programu.
Vstupné: 200 Kč

30. 7., 17.00, Galerie Konvent: Divadlo pro děti v podání souboru Toy Machine.

30. 7., 20.00 Zámecký sál: Geisslers Hofcomoedianten – Pudl a pudr aneb Fantastické počátky barokního divadla v Čechách. Zbrusu nový nově-barokní autorský muzikál inspirovaný pražskými divadelními událostmi z let 1617 a 1627. Divadlo roztančené v rytmu disco-opery.
Vstupné: 200 kč

Ubytování a restaurace v okolí

Boutique Apartman Mikulov

Boutique Apartman Mikulov

Mikulov, Jihomoravský kraj
Penzion Husa v Mikulově

Penzion Husa v Mikulově

Mikulov, Jihomoravský kraj