Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Meet Czech Design: Mozaika grafického designu v Brně
Společenské akce

Meet Czech Design: Mozaika grafického designu v Brně

Mozaiku grafického designu pořádá agentura CzechTourism v rámci festivalu Meet Czech Design. Těšte se na čtyři dny nabité výstavami, workshopy, přednáškami a dalším děním spojeným s grafickým designem.

Závěrečná část festivalu Meet Czech Design je spojená s tradičním, letos už 26. ročníkem, Bienále Brno, které se letos nese v duchu vzdělávání v oblasti grafického designu a vizuální komunikace. Z bohatého programu si každý může sestavit svoji vlastní mozaiku designu.

Design Slideshow

V brněnském Technickém muzeu se hned ve čtvrtek mohou návštěvníci těšit na Design Slideshow, která představí práce začínajících i zkušených designérů. Předem oslovení designéři představí na plátně pomocí dvaceti snímků divákům svou dosavadní tvorbu.
Workshopy pořádané v rámci MEET CZECH DESIGN

Protože MEET CZECH DESIGN není samozřejmě jen teorie, přináší program i několik workshopů. Kromě workshopu věnovaného Comenia Scriptu, si účastníci mohou vytvořit zajímavá díla na workshopu Vizuální proměny veřejné dopravy, který se bude konat 4. října v Technickém muzeu.

Dalším je páteční sítotiskový workshop pořádaný v rámci Meet Design Marketu s odborným výkladem o technice, možností vyzkoušení a potisku vlastního či zakoupeného oblečení. Tentýž den se koná workshop Papelote v kavárně Atlas, kde bude představena nová kolekce CARTA. Jedná se o netradiční skládání dopisů, které spočívá ve vytvoření dopisu a obálky v jednom.

Účastníci workshopu v Domě umění si za pomoci zkušeného grafika a ilustrátora z týmu VOALA vytvoří svůj vlastní výrobek − ilustrovaný sešit, balicí papír či malou knížku a odnesou si ho s sebou jako dárek.

Totéž místo a čas nabídne workshop Lomography. Účastníci workshopu si za pomoci zapůjčených Lomo fotoaparátů budou moci vyfotit pravé umělecké analogové fotografie se speciálními efekty na zadané téma a zapojit se do interaktivního projektu v ulicích Brna.

Přednášky v rámci MEET CZECH DESIGN

O odbornou stránku programu se postará hned několik hostů. Kromě Radany Lencové se s návštěvníky o své znalosti podělí Barbora Klímová a Filip Cenek, kteří budou v pátek hovořit o knize Navzájem v Kavárně Atlas. Tentýž den proběhne v kině Scala přednáška Ricka Poynora nazvaná Dom Sylvester Houédard: Dopisy ve vesmíru.
Nedělní program završí svou přednáškou Hned vedle bílá barva mráčků autorka Kateřina Šachová v Kavárně Scala. Grafická designérka povypráví o knize, která získala ocenění Nejkrásnější české knihy roku 2013 v kategorii krásná literatura.

Doprovodný program

K celému programu MEET CZECH DESIGN patří nabídka doprovodných akcí, jakými jsou například projekce filmů České televize Český design a Designtrendy, koncerty Republic of two a skupiny Portless nebo divadelní představení Filipa Tellera Inspirováno láskou, které se bude konat ve stylové kavárně Trojka. Pro lepší orientaci v programu bude na Moravském náměstí k dispozici Designový stánek agentury CzechTourism, kde se budou vydávat design pasy. S tím získají návštěvníci festivalu výhody i na grafické stezce, která protne muzea, galerie a kavárny. 

Provozovatel

Meet Czech Design

Husova 18
662 26 Brno
Tel.:
+420 736 514 279
Email:
natalie.sedlackov...
GPS:
49,195438 16,604221
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Adventní koncerty Josefa Špačka & Barocco sempre giovane

Josef Špaček a Barocco sempre giovane se na pódiu setkají v Adventním čase s unikátním podáním Čtvera ročních dob Antonia Vivaldiho a Ástora Piazzolly. Přijďte s námi prožít jedinečných Osmero ročních dob v jednom večeru!
Brno, Jihomoravský kraj

Hollywood in Brno

Hollywood in Brno: Besední dům rozezní světově proslulé vánoční melodie v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.
Brno, Jihomoravský kraj

Rodinné odpoledne – Než zazvoní Mikuláš

Navštivte se svými dětmi speciální í programy v Moravské galerii.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Dějiny odívání – secese

V této přednášce se zaměříme na secesní oděv v kontextu období evropských dějin let 1890-1914, které je označováno jako tzv. Belle Époque.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Moravská galerie v Brně – Pražákův palác

Umění od 20. století po současnost, stálé expozice spojené skluzavkou. Krátkodobé výstavní projekty, sochařský park s kavárnou, dětská herna, otevřený depozitář, galerijní knihovna a knihkupectví. To je Pražákův palác Moravské galerie v Brně. Místo pro setkávání s uměním, které žije.
Brno, Jihomoravský kraj

Knihovna Moravské galerie s artotékou

V knihovně Moravské galerie v Pražákově paláci najdete nově kromě komfortnějšího prostředí a rozšířené nabídky knih o umění a designu také Artotéku – veřejnou půjčovnu současného umění. Obdivovat můžete také vznikající nástropní fresku od Jiřího Franty a Davida Böhma.
Brno, Jihomoravský kraj

Objekt Mrak na terase Uměleckoprůmyslového muzea v Brně

Exteriérový objekt Uměleckoprůmyslového muzea v Brně pochází z dílny Ateliéru Štěpán. Mrak vytváří a zdůrazňuje vstup do muzea ze strany městského centra. Je navržený jako pneumatický polštář s vnitřním přetlakem o dvou vrstvách.
Brno, Jihomoravský kraj

Mezinárodní kulturní stezka Po stopách moderny

Kulturní stezka vás provede místy spojenými s životy nejvýznamnějších osobností evropské kulturní scény 1. poloviny 20. století. Vydejte se po stopách známých architektů, designérů a dalších umělců – můžete navštívit rodný dům Josefa Hoffmanna, Gustava Mahlera, Janáčkův domeček či Jurkovičovu vilu.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Best Western Premier Hotel International Brno

Hotel s výjimečným umístěním přímo v centru Brna. Moderní a nadčasový. Cítíte blízkost impozantní atmosféry tepajícího mladého města v symbióze s historií, která vás překvapí. Přímo naproti hotelu stojí dominanta města hrad Špilberk s parkem okolo, který vybízí nejen k romantickým procházkám.
Brno, Jihomoravský kraj

Siesta Lobby Bar & Wine Restaurant

Poklidné klubové posezení v pohodlných křeslech v kulise uměleckých děl, komfortní boxy s pohledem na onyxovu stěnu s krbem a Lounge, který mohou hosté využít k nerušené práci či relaxační zastávce mezi schůzkami. Je možné vše spojit se skvělým obědem nebo večeří v našem Wine Restaurantu.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování v hotelu Slavia v Brně

Čtyřhvězdičkový Hotel Slavia Brno nabízí příjemné ubytování v centru města Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Vinárna Garage Wine v Brně

V Garage Wine můžete očekávat vynikající víno v originálních skleničkách z foukaného skla
Brno, Jihomoravský kraj