Úvod > Kalendář akcí > Moře léta u Vranovské přehrady
Moře léta u Vranovské přehrady
"> "> "> ">
2.6.
31.8.
+ Přidat foto

Moře léta u Vranovské přehrady

Kdy 2. červen 2020 - 31. srpen 2020 Sportovní akce
Se začátkem června odstartuje – navzdory coronaviru – „moře léta“ u Vranovské přehrady.
Letošní turistická sezóna tu nabídne sice o trochu méně akcí, než bývá o prázdninách zvykem, ale kvalita služeb a krása zdejší přírody hravě vynahradí zahraniční dovolenou u moře.

Moravský Jadran
Vodní nádrž Vranov, asi 30 km dlouhá přehrada západně od Znojma, láká na jednu z nejteplejších a nejčistších vod v České republice. Díky písčité Vranovské pláži, skalnatým srázům svírajícím hladinu Dyje i velmi teplým jihomoravským teplotám bývá trefně označována za Moravský Jadran.

Není proto divu, že patří k nejoblíbenějším rekreačním oblastem u místních i zahraničních návštěvníků turistické oblasti Znojemska a Podyjí. Zázemí přitom nalézají zejména v areálu Holiday Parku Vranovská pláž, který patří mezi dlouhodobě nejlépe hodnocené kempy v ČR. Kromě běžné nabídky míst vyhrazených pro stany a karavany jsou zde také velmi komfortní mobilheimy, chatky, několik penzionů i luxusních apartmánů. Každoročně je dějištěm řady oblíbených sportovních i společenských akcí a festivalů, které však musejí být kvůli letošním koronavirovým nařízením vlády přesunuty až na rok 2021.

Zážitky na Vranovské pláži čekají i v místním lanovém centru, půjčovně elektrolodí a šlapadel, ale i na unikátním Pařníku, který je neodmyslitelnou součástí kempu. Jde o velmi příjemnou kavárnu/bar přímo na vodě – přestavěnou loď. Ta v letech 1981–1992 brázdila vody Vranovské přehrady pod jménem Znojmo a převážela výletníky přes Švýcarskou zátoku, dokud ji nenahradila dominantní Bílá lávka. V letošním roce prošel Pařník kompletní rekonstrukcí a vyrostl do druhého patra, takže výrazně rozšířil svou kapacitu. Slavnostní spuštění
na vodu proběhne ve středu 3. 6. 2020 v 11:00 hod.

A samotná Bílá lávka září také novotou. Tento visutý most přes Švýcarskou zátoku prošel v roce 2019 kompletní rekonstrukcí – po zásahu bleskem, který narušil jeden z nosných pylonů. Díky své jedinečné konstrukci (projekt byl dokonce v roce 1994 oceněn ve Washingtonu) získal přezdívku „vranovský Golden Gate“.

Mezi turistické magnety Vranovska dlouhodobě patří zámek Vranov nad Dyjí, barokní perla jižní Moravy. Překrásné zámecké interiéry se veřejnosti otevřou 6. 6. 2020, ale kvůli probíhající rekonstrukci střech prozatím pouze o víkendech. V průběhu léta se zde návštěvníci dočkají zbrusu nového prohlídkového okruhu. Vůbec poprvé v historii bude zpřístupněna vyhlídková strážní věž, která ve středověku sloužila jako součást fortifikačního opevnění hradu i jako vězení. Výrazná kamenná hranolová věž vyrůstající ze střech prvních hradních paláců bude už z dálky vítat příchozí od zámecké brány – hlavního vstupu do zámku. Obnoven přitom bude i erbovní plechový rytíř a pruhovaný vlajkový stožár na vrcholku věže.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 6. 2020
23.8.
27.9.
Silberbauerovo hudební Podyjí

Silberbauerovo hudební Podyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
30.7.
31.7.
Přehrady Fest 2021 Vranov

Přehrady Fest 2021 Vranov

Šumná, Jižní Morava
26.9.
27.9.
Hradní kaprobraní na Bítově

Hradní kaprobraní na Bítově

Uherčice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Penzion Ela ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
Apartmány U Zámku ve Vranově nad Dyjí

Apartmány U Zámku ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava
Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Dovolená ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jižní Morava