Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Michael Kratochvíl – portrét
Výstavy

Michael Kratochvíl – portrét

Po čase se vracíme k loňské úspěšné výstavě fotografií Michaela Kratochvíla, který připravil novou kolekci svých portrétních snímků
Opět se budeme moci přesvědčit o tom, že černobílé portréty mají právě v dnešní době plné barev a zmatku svou sílu a výpovědní hodnotu. Kratochvílovy snímky se snaží podat nejen svědectví o životě a vzhledu portrétovaných osob. Zaměřují se na jejich postoje, myšlenky, nálady, prchavé momenty. Jde tady více o hru přirozeného i umělého světla a stínů, atmosféru okamžiku, krátké setkání, kradmé pohledy, které mohou o fotografovaném člověku i dnešní době říct mnohem více. Vlastně tak nakonec nejde v první řadě o portrétované osobnosti, ale o autorský pohled na ně. A ten je u Michaela Kratochvíla natolik inspirativní, že se České centrum Praha rozhodlo k jeho fotografiím vrátit v novém výběru.

Michael Kratochvíl (nar. 1967) prožil několik let v zahraničí jako asistent ve fotoateliéru Ivana Němce nebo na cestách se svým otcem Antonínem Kratochvílem. Po návratu do České republiky se zabývá zejména reklamní, portrétní a reportážní fotografií.

Provozovatel

ČESKÉ CENTRUM PRAHA

Rytířská 31
110 00 Praha
Tel.:
+420 234 668 501
Email:
ccpraha@czech.cz
Facebook:
https://www.faceb...
GPS:
50,085358 14,422618
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ani za milion!

Atraktivní a netradiční prostředí přímořského majáku, brilantní dialogy, strhující tempo, inteligentní humor a originální zápletka dávají hře obrovský potenciál.
Praha 1, Praha

O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi

Vánoční pohádka o psaníčkovém andělíčkovi.
Praha 1, Praha

O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi

Vánoční pohádka o psaníčkovém andělíčkovi.
Praha 1, Praha

Fachman

Zoufale romantická komedie ze stavebního prostředí.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Komorní divadlo Kalich

Divadlo nabízí kvalitní a vkusnou zábavu se známými hereckými osobnostmi. V divadle umístěném v samém historickém centru Prahy se konají činoherní představení a koncerty.
Praha 1, Praha

Galerie Českých center

Galerie představuje veřejnosti projekty, které putují po Českých centrech ve světě, a spoluorganizuje mezinárodní výstavy za reciproční možnost vystavování českých umělců v galeriích světových metropolí. Pořádá výstavy, odborné diskuse a další akce.
Praha 1, Praha

Městská spořitelna pražská

Budova České spořitelny v Praze na rohu Rytířské, Melantrichovy a Havelské ulice byla postavena původně pro Městskou spořitelnu pražskou, která byla zřízena roku 1875 jako ryze český peněžní ústav.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Havla na Starém Městě pražském

Důležitou součástí staré Prahy byla Havelská čtvrť, tzv. Havelské Město bylo téměř samosataným celkem v rámci Starého Města. Farní kostel sv. Havla, založený Václavem I. roku 1232, byl jedním ze čtyř hlavních pražských kostelů.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kogo Havelská

Prvotřídní italská kuchyně a přátelská domácí atmosféra – to charakterizuje restauraci Kogo v Havelské ulici, která již více než 20 let plní gastronomická přání i touhy těch nejnáročnějších klientů. Interiér restaurace je neformální, v lehce industriálním stylu.
Praha 1, Praha

Dům vína U závoje

Navštivte gastronomickou pasáž, jejíž součástí je několik provozů: restaurace, vinný bar, kavárna, prodejna vína a doplňků, prodejna sýrů a delikates, prodejna koňaků. Vína můžete ochutnat při odborném, někdy i zábavném výkladu sommelierů při tématických ochutnávkách.
Praha 1, Praha

Pasta Caffé v Praze

Restaurace Pasta Caffé z rodiny Ambiente Group se nachází v pražské Vězeňské ulici se zaměřují na italskou kuchyni, především těstoviny. Funguje i jako kavárna – nabízí snídaně, kávu a zákusky vlastní i z Café Savoy.
Praha 1, Praha

La Finestra In Cucina – restaurace v samotném centru Prahy

Kuchařské kurzy pro milovníky italské kuchyně. Naučte se techniku přípravy vašich oblíbených jídel a spolu s kuchaři z restaurací La Finestra a Aromi a z obchodu La Bottega di Aromi objevte kouzlo gastronomických zážitků.
Praha 1, Praha