Úvod > Co chcete dělat? > Multifunkční budova Quadrio v Praze
Zážitky

Multifunkční budova Quadrio v Praze

Multifunkční objekt s rozmanitou nabídkou nákupních, pracovních i odpočinkových kapacit se nachází v samotném srdci české metropole. Jeho moderní architektura a vysoká kvalita služeb splňují současné nároky na pracovní prostředí a životní styl.
Komplex budov Quadrio, nacházející se přímo nad metrem Národní třída v centru Prahy, byl otevřen v roce 2014 a jeho název vychází z hříčky cizích slov, odkazujících na základní tvar budovy, půdorys pater ve tvaru čtyřlístku, na kvalitu projektu a také na čtyři základní funkce, propojující současně obchod, práci, bydlení a volný čas. Komplex Quadrio zahrnuje celkem šest budov, pět věží kanceláří a samostatně stojící bytový dům.

Nejmodernější technologie spolu s tvarem budovy a efektivitou prostorového uspořádání výrazně ovlivňují provozní náklady budovy. Projekt sleduje i parametr ekologické šetrnosti, proto se staví tak, aby splnil podmínky pro zisk certifikátu pro zelené budovy Leed. Zajímavý je také exteriér komplexu. Hlavní vnitřní objekt zdobí výjimečná 3D prostorová skleněná fasáda, vnější kancelářské budovy obepínají ve spodní části pevné lamely, které zčásti kryjí i prosklené stěny obchodních jednotek nákupní galerie. 

Komplex budov nabízí kromě nákupní galerie, kde je více než 60 obchodů restaurací a služeb, také administrativní prostory, rezidenční domy s luxusními byty i prostory k odpočinku. Jedním z těchto míst je nově vybudované náměstí, kterému dominuje pohyblivá socha od výtvarníka Davida Černého představující gigantickou hlavu Franze Kafky.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020