Úvod > Co chcete dělat? > Komorní divadlo Kalich
Kultura

Komorní divadlo Kalich

Divadlo nabízí kvalitní a vkusnou zábavu se známými hereckými osobnostmi. V divadle umístěném v samém historickém centru Prahy se konají činoherní představení a koncerty.
Komorní divadlo Kalich (dříve Divadlo v Rytířské) v centru Prahy hraje pro děti i dospělé. Rozesmějí vás komedie s hvězným obsazením herci jako je například Aleš Háma, Tereza Kostková, Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Nela Boudová, Pepa Polášek, Pavla Tomicová, Roman Zach, Mirek Vladyka, Sandra Nováková, Carmen Mayerová, a další. Přijďte se bavit.
 
Pohádky pro děti se hrají každý víkend v 10 hodin. Klasické večerníčkové, loutkové, netradiční i hudební. Na Vánoce se můžete naladit speciálním vánočním programem. Pohádky jsou ideální pro děti od 3 do 9 let, ale baví se děti, rodiče i prarodiče.
 

Z historie divadla

Divadlo se nachází v budově, jejíž historie sahá až do 17. století, kdy ji navrhli slavní barokní stavitelé Giovanni Domenico Orsi de Orsini a Anselmo Martino Lurago jako Klášter obutých karmelitánů u sv. Havla. Dnešní divadelní sál tehdy sloužil jako jídelna – refektář. A právě v něm se dochovaly raně barokní klenby. V samotném sále se nachází původní štuková výzdoba a nástropní malby s biblickými náměty vztahujícími se k původnímu účelu – Poslední večeře, Sen Jakubův a Kristus v Emauzích z let 1730 – 1740.

Po zrušení kláštera koncem 18. století sídlila v budově např. státní manufaktura na výrobu krajek a řada dalších obchodů. Zásadní rekonstrukcí prošel sál v roce 1938, kdy jej architekt Jaroslav Rössler proměnil na prominentní kavárnu. Krátce po válce zde byl zřízen Ústav dějin KSČ a v sedmdesátých letech se otevřel Dům sovětské vědy a kultury.

Divadelní historie se začala psát až po roce 1993, kdy byl prostor zrekonstruován a začalo zde hrát černé divadlo All Colours Theatre v současné době Blacklight Theatre, které znají především zahraniční diváci. Divadlo zahájilo sezonu 2012/2013 premiérou hry Frankie a Johnny. Program divadla je určený pro českého diváka a produkci činoherních představení, komorních koncertů a dalších pořadů zajišťuje umělecká a produkční společnost Star Works, s.r.o., kterou vede televizní a divadelní producent Michal Mazač.