!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lahůdkářství bistro Paukert – legendární pražské lahůdkářství
Gurmánská turistika

Lahůdkářství bistro Paukert – legendární pražské lahůdkářství

Obložené chlebíčky od Paukerta, to byl pojem. Ostatně tuto pochoutku proslavil za první republiky právě Jan Paukert. Původní lahůdkářství na Národní třídě sice už není, avšak bistro s tímto jménem však naleznete na Rohanském nábřeží.
Dnešní „bistro“ či spíše designovou restauraci na Rohanském nábřeží provozují  tři nadšenci, kteří si vysnili vlastní bistro, a kterým spadla do klína šance svůj sen zrealizovat pod světoznámou značkou Jan Paukert. Podnik se nachází v administrativní budově River Gardens v pražských Holešovicích.

Pochutnat si zde můžete na domácích plněných bagelech, vinných klobásách, tradičním kroupovém kubovi s houbovým prachem nebo třeba kapřích nugetkách na pyré z červené řepy. Na jídelním lístku se objevuje také pljeskavica s pita chlebem a ajvarem, koprovka s vejcem, hrachová kaše, plněné bramborové knedlíky se švestkami nebo losos s kapari omáčkou a dušenou zeleninou.

Tradice Paukertova lahůdkářství sahá do roku 1916, kdy ho jako první české velkolahůdkářství založili Jan a Štěpánka Paukertovi. Za první republiky se stalo symbolem kvality a patřilo mezi nejslavnější lahůdkářské domy v Evropě. Navštěvovaly ho známé osobnosti jako Ema Destinnová, Hugo Haas, Lída Baarová, Jaroslav Seifert, Jan Werich či Jiří Voskovec. Paukertovy lahůdky zásobovaly také stůl rodiny prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka
 
V roce 1952 bylo lahůdkářství znárodněno, až v roce 1991 podnik v restituci získal zpět syn zakladatelů Jan Paukert mladší. Po rozsáhlé rekonstrukci se lahůdkářství pod názvem Jan Paukert opět otevřelo v říjnu 2008 a bylo zavřeno roku 2015. Nyní lahůdkářství provozuje Klára Neveselá, Jakub Parus a Monika Bruknerová.
Zobrazit více