Úvod > Kalendář akcí > Living Kunsthalle

Living Kunsthalle

Kdy 16. červen 2019 Hudební a divadelní akce
Od roku 2018 probíhá rozsáhlá rekonstrukce bývalé Zengerovy trafostanice na Malé Straně, budoucího sídla Kunsthalle Praha, která svoji činnost zahájí na jaře 2021.
Původně industriální budova se po vzoru zahraničních galerií mění v nový výstavní prostor, který bude otevřený českému i mezinárodnímu umění a bude vždy prezentovat více výstav najednou společně s doprovodným programem a dalšími kulturními akcemi.

Kunsthalle Praha se budoucím návštěvníkům představí už 16. června, kdy na Nové scéně Národního divadla uvede výjimečnou sérii performancí s názvem Living Kunsthalle. Prostřednictvím tohoto projektu naznačuje galerie charakter své budoucí výstavní činnosti, vycházející z živého setkávání se současným uměním a jeho propojení s literaturou, hudbou, kinematografií, vědou a architekturou. Hosté Living Kunsthalle budou moci celý večer sledovat a prožívat umělecké performance, zvukové sochy, projekce a další experimentální díla od šestice mezinárodních umělců, díky kterým se Nová scéna promění v uměleckou laboratoř pod vedením hlavní kurátorky galerie Christelle Havranek.

Na Living Kunsthalle se českému publiku představí také litevská umělkyně Lina Lapelyte, která letos spolu s Rugile Barzdziukaite a Vaiva Grainyte získala cenu Zlatý lev za nejlepší národní pavilon na benátském bienále.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 5. 2019