Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Letní slavnosti staré hudby pro děti
Akce pro děti

Letní slavnosti staré hudby pro děti

Ententýnum Letní slavnosti staré hudby letos poprvé představí jednodenní festival určený (nej)menším muzikantům ve věku od 5 do 14 let a jejich rodičům. Zkušenosti ukazují, že spojení staré hudby a mladých lidí je nejen možné a že velmi dobře funguje.

Co je to ta stará hudba? A není nudná, když je stará? Odpovědi na tyto a další zvídavé otázky přijďte hledat 25. května do Clam-Gallasova paláce na Starém Městě pražském. Starobylé zdi barokního šlechtického sídla ožijí hudebními a výtvarnými dílnami pro děti i rodiče.

Vedle práce s předními umělci a interprety budete mít možnost zhlédnout představení souboru Buchty a loutky, vyzkoušet si některou z tradičních výtvarných technik, v hravém Bazaar Baroque směnit některou ze svých knížek či hraček za jinou, koupit si novou knížku z nakladatelství Baobab a mnoho dalšího.

Provozovatel

Nadace Collegium Marianum

Vodičkova 700/32
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 731 615 370
Email:
josefina@collegiu...
WWW:
https://www.letni...
WWW:
www.collegiummari...
GPS:
50,081105 14,424881
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Festival Jeden svět 2023

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech, který je v současnosti největším lidskoprávním filmovým festivalem na světě. Každoročně ho navštíví více než sto tisíc diváků. Festival se koná nejen v hlavním městě, ale i v dalších českých a moravských městech.
Praha 2, Praha

Aussie & Kiwi Film Fest

Aussie&KiwiFilmFes tproběhne 11.–14.11.2022v kině Lucerna. Přinese některé úspěšné tituly z letní edice festivalu a zároveň představí nejnovější filmové počiny od protinožců. Za pozornost stojí novinka MODROUS, kterou české publikum uvidí v premiéře dřív, než přijde do kin v Austrálii.
Praha 1, Praha

Vánoční koncert – Michal Prokop & Framus Five a hosté

Michal Prokop a jeho další tradiční vánoční koncert, letos ve Velkém sále pražské Lucerny, kde společně s Framus Five oslaví neuvěřitelné 55. výročí svého založení. Ozdobou koncertu budou i výjimeční hosté: Dan Bárta a Circus Ponorka.
Praha, Praha

Filmasia – festival asijských filmů v Praze

Filmy budou promítány v kinech Lucerna a Bio Oko ve dnech 1. až 6. prosince. Výstavu odstartuje vernisáž 1. prosince v 19:30 v Galerii Lucerna.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Kurzy malování a kreslení Art institut

Využijte energii načerpanou v létě a vyberte si u nás kurz, který vás bude pozitivně nabíjet i v dalšícho měsících. Nabízíme malbu – olej, akryl, akvarel, kresbu, sochu, tvorbu z Fimo.
Praha 1, Praha

Strašidelný dům Prague Fear House

Strašidelný dům s názvem Prague Fear House vám otevírá své brány do světa hororu a adrenalinu, a to přímo v centru Prahy, ve známé Vodičkově ulici.
Praha 1, Praha

Muzeum fantastických iluzí

Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Více jak 150 interaktivních zábavných exponátů.
Praha 1, Praha

Dům U Nováků s pasáží v Praze

Rozlehlý secesní dům U Nováků se skládá z hlavní budovy a dalších šesti pětipatrových křídel, spojených mezi sebou systémem pasáží a dvoran. Pasáž je druhou nejstarší v Praze.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Indická restaurace Amritsar Mail

Amritsar Mail je autentická indická restaurace, pojmenovaná a inspirovaná tradičním a velmi populárním indickým osobním vlakem číslo 13005 provozovaným Indickými železnicemi, spojujícím východoindické město Kalkata se severoindickým městem Amritsar.
Praha, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha

Cukrárna Saint Tropez na Novém Městě pražském

Cukrárna v Paláci u Nováků, v centru Prahy pár kroků od Václavského náměstí, navazuje na cukrářskou kvalitu známou z dob 1. republiky. Všechny zákusky se zde vyrábí z kvalitních, originálních a čerstvých surovin, bez konzervantů a náhražek.
Praha 1, Praha

Kavárna Styl&Interier

Kavárnu najdete v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou.
Praha, Praha