Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > JazzFest Znojmo 2023
Festivaly

JazzFest Znojmo 2023

Další ročník oblíbeného znojemského jazzového festivalu otevře novou kluturní sezónu. Oblíbený festival zve světové jazzmany do Znojma na nejrůznější místa v centru i v okolí, nechybí swingová tančírna, klubová noc, recesistické závody v kopání písku ani mrznoucí jazz v ulicích.
Znojemský JazzFest opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu. Na každé akci degustace jednoho z místních vinařů. Pod hlavičkou sloganu „Wine goes to Jazz!“ jsou jednotlivé koncerty vždy doplněny degustací kvalitních vín ze Znojemska.

Oblíbený festival zve světové jazzmany do Znojma už od roku 2008. Pravidelně zní jazzová hudba na nejrůznějších místech, nechybí swingová tančírna, klubová noc, recesistické závody v kopání písku ani „mrznoucí jazz“ v ulicích. Pod hlavičkou sloganu „Wine goes to Jazz!“ jsou koncerty vždy doplněny degustací kvalitních vín.

Znojemský JazzFest opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu. Na každé akci je pro návštěvníky připravena degustace jednoho z místních vinařů. Patronem festivalu je fenomenální jazzman Peter Lipa, který se představí na svém koncertě s jazzovými evergreeny. Hudba bude znít nejen v klubech a impozantních sklepeních, ale i v historickém centru města, přímo na ulici, nebo v divadle a řadě dalších míst.
 

Program 2023


Čtvrtek 19. 1. 2023 – Will Johns

Will Johns dosahuje mistrovské rovnováhy mezi starým soulem a moderním vkusem, je jedním z nejvýraznějších britských bluesových interpretů na světě. Je to muž narozen s hudbou v krvi.
19:00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo
Vinař koncertu: Víno Vaněk
 

Pátek 20. 1. 2023 – Jazzový večer v klubech

Šarivari Swing Band
Tato kapela si jméno teprve získává, avšak už má za sebou několik desítek vystoupení po celém Jihomoravském kraji. Jejich skladby jsou zpívané s vtipnými texty a zaujmou tak posluchače celého věkového spektra.
18:00 VŠ klub Harvart, Znojmo
Vinař koncertu: Vinice-Hnanice

Sakobi trio
V kapele hrají Radek Zapadlo na Saxofon, Vilém Spilka na Kontrabas a Martin Kleibl na Bicí. Sakobi je jako origami, skládá se z rozličných elementů do jednotného dílka.
19:30 GaP, Znojmo
Vinař koncertu: Vinařství Špalek
 
Novoroční koncert Stadtmusik Hollabrunn

Tradiční novoroční koncert rakouského orchestru, jehož výtěžek bude věnován projektu dvojjazyčné Mateřské školy bez hranic. Při této příležitosti zve Rakousko-česká hospodářská společnost jako obvykle k novoročnímu přípitku od 18.00 hod. v předsálí Městského divadla Znojmo.
19:30 Městské divadlo Znojmo
Vinař koncertu: Weingut Hagn

Jazzy Talking
Fenomenální uskupení ze Znojma ve složení Gizela Burská (zpěv), Michal Smrčka (piano), Marek Weiss (příčná flétna), Květoslav Jagoš (basa), Martin Havlík (bicí)
21:00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo
Vinař koncertu: Vinařství Thaya
 
Lydian Project
Čtyři nadaní muzikanti hrají progressive/fusion muziku s jemným nádechem jazzu. V loňském roce tato kapela natočila své debutové album Keys In The River.
22:00 Na Věčnosti, Znojmo
 

Sobota 21. 1. 2023 – Zmrzlý jazz Koudas Quartet

Jazzová sestava s kapelníkem a trumpetistou Ladislavem Kouckým.
10:00–13:00 Obroková ulice – pod Radniční věží, Znojmo
Vinař koncertu: Vinařství U Stehlíků
 
Zimní otevřené sklepy a kopání písku
Zimní putování po otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa s ochutnávkou vín, hudbou ve sklepních uličkách a dobrovolnou recesistickou soutěží družstev v kopání písku.
10:00–18:00 Vinné sklepy Nového Šaldorfa

Tančírna - Mr. Kong & His Swinging Monkeys
Mr. Kong & His Swinging Monkeys je jazzové kombo, které Vás zaručeně zvedne ze židle. Svým vzezřením, zvukem dobových nástrojů, frázováním i rytmem dokáže dokonale navodit atmosféru tančíren zlaté éry swingu 30. a 40. let, kdy ve stínu známějších big bandů hrály k tanci i takováto menší uskupení. Kapelu tvoří zkušení muzikanti, kteří čas od času září i na tanečním parketu. Společně vystupují i v dobovém big bandu Swing Kong Dance Orchestra.
19:00 Obecní sál, Nový Šaldorf
 

Pondělí 23. 1. 2023 – Gilad Atzmon

Gilad Atzmon je špičkový jazzový saxofonista, vystudoval Rubinovu hudební akademii v Jeruzalémě, sloužil v izraelské armádě, léta žil v dobrovolném exilu v Londýně ve Velké Británii, kde jako hráč na saxofon patří k velmi vyhledávaným jazzovým hudebníkem.
19:00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo
Vinař koncertu: Vinařství Piálek & Jäger
 

Sobota 11. 2. 2023 – Will Wilde & The Bladderstones

Will Wilde je vynikající britský bluesrockový zpěvák, skladatel, opravdu excelentní harmonikář a mimořádně dobrý sólový kytarista. V rámci British Blues Award byl 5x nominován v kategorii „best harmonica player“.
19:00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo
Vinař koncertu: Arte Vini
 

Čtvrtek 16. 2. 2023 – S.V.A.Trio

S.V.A. Trio, smyčcové trio hrající jazz fusion, je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“.
19:00 Enotéka znojemských vín, Znojmo
Vinař koncertu: Vinařství Waldberg
 

Středa 22. 2. 2023 – Lohninger / Clarke Quartet

Vůbec poprvé se newyorská jazzová zpěvačka Elisabeth Lohninger a baskytarista Bridgeport/Connecticut Steve Clarke spojili na evropské turné. K nim se připojují pianista Walter Fischbacher a bubeník Alex Bernath. Elisabeth má na kontě třináct vydaných alb.
19:00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo
Vinař koncertu: Dobrá vinice
 

Čtvrtek 23. 2. 2023 – Peter Lipa a Big Bang ZUŠ Znojmo

Peter Lipa vytvořil osobitý vokální projev s důrazem na text. Jeho hudba vychází ze spojení jazzu a blues. Využívá výhodu zpěváků, kteří kromě hudebního materiálu, teda tónů, harmonie a rytmu, mohou publikum oslovit i textem. Jako první zpěvák na Slovensku uplatňuje v jazzové hudbě slovenštinu.
19:00 Městské divadlo Znojmo
Vinař koncertu: Vinařství Simenon
 

Neděle 26. 2. 2023 – Jazzová mše Boba Chilcotta

Vokální uskupení minima s jazzovým kombem Janáčkovy akademie múzických umění provedou Nidaros jazz mess Boba Chilcotta, která bude zároveň součástí odpolední nedělní mše celebrované Markem Orko Váchou.
15:00 kostel sv. Jana Křtitele u Kapucínů, Znojmo
 

Pondělí 20.3.2023 - Walter Fischbacher Trio

Jazzové pianové trio, známé jako skvělá doprovodná kapela mnohých zpěváků a především zpěvaček, se chce po letech konečně prezentovat ve své čistě instrumentální podobě.
19:00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo
Vinař koncertu: Znovín Znojmo
 

Pátek 24.3.2023 – K.U.H.

Trio K.U.H. tvoří vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni Edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.
20:00 Jazzclub Drosendorf

Provozovatel

Hudba Znojmo

Dolní Česká 53
669 02 Znojmo
Tel.:
+420 607 026 107
Email:
press@hudbaznojmo.cz
WWW:
https://www.jazzf...
GPS:
48,855911 16,054268
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Znojemsko a Podyjí
Město:
Znojmo
Tipy na výlet:
Znojmo a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

​​Antonio Caldara – Harmonie planet

Jedinečné dílo složené roku 1723 přímo pro Znojmo napsal vídeňský dvorní vicekapelník Antonio Caldara na počest manželky císaře Karla VI. císařovny Alžběty Kristýny. Uznávaný autor byl považován za génia své doby.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Hudební festival Znojmo 2023

Hudební festival Znojmo, který má na programu více než třicet koncertů a doprovodných akcí, se letos koná už po devatenácté. Ročník s podtitulem Oslava hudbou se uskuteční na různých místech města Znojma a také v jeho okolí – v přírodě i v krásných prostorách zámků a kostelů.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Aldin Popaja – Kamenní spáči

Malíř a pedagog, jehož kořeny jsou ukotveny v Bosně a Hercegovině. Odtud si do svých obrazů přivezl také velmi osobité, intenzivní vidění světla.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Znojemské vinobraní 2023

Znojemské historické vinobraní, které přinese oblíbené historické i hudební scény, odpočinkové zóny, kvalitní víno a gastronomii nebo třeba sběratelské mince. Během slavností se můžete těšit i na velkolepý ohňostroj.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Turistická karta ZnojmoRegion+ 2023

Návštěvníci turistické oblasti Znojemsko a Podyjí se i v letošním roce mohou těšit na nejrůznější dárky, slevy a bonusy. Získají je díky Turistické kartě "ZnojmoRegion+", kterou obdrží na recepci svého ubytovacího zařízení. Čím více nocí na Znojemsku stráví, tím více karet = benefitů získají.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Farmářský den Jihomoravského muzea ve Znojmě

Farmářský den v areálu minoritského kláštera na ulici Přemyslovců 6 ve Znojmě.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Pivní slavnosti Znojmo 2023

Letos se Pivní slavnosti přesunou z Horního náměstí do míst, kde se pivo vaří a pozveme vás přímo do areálu pivovaru. Pivní slavnosti ve Znojmě pořádá Znojemská Beseda ve spolupráci se Znojemským městským pivovarem.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Ženská síla ve sbírce Jihomoravského muzea ve Znojmě

Soubor děl umělkyň – malířek, sochařek, keramiček, fotografek a dalších – za posledních cca 200 let bude představen formou výstavy Ženská síla v Jihomoravském muzeu ve Znojmě
Znojmo, Jihomoravský kraj

Dům umění ve Znojmě – Slavíkovský palác

Jeden z nejkrásnějších renesančních paláců v centru Znojma pochází z poloviny 16. století. Galerijním účelům slouží Slavíkovský palác od poloviny 20. století. Jeho expozice představují skutečné poklady ze sbírek gotického a barokního sochařství a malířství.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Xwings paintball Znojmo

Amatérský sportovní paintballový tým ze Znojma a okolí. Chcete si zahrát paintball s námi nebo proti nám? Nebo si chcete paintball prostě jen vyzkoušet s kamarádem? Využijte Xwings paintball Znojmo.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Paintball Znojmo a okolí

Nabídka paintballových akcí v oblasti Znojmo a okolí. Akci jsme schopni uspořádat na místě, které si sami určíte. Můžete také využít naše herní prostory, jako je kryté hřiště, prostor s budovami i les.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Weinbergerova vila ve Znojmě

Židovský továrník Alfred Weinberger vybudoval po roce 1882 v prostoru za znojemským nádražím prosperující kožedělný podnik. Volných stavebních pozemků na tehdejší Wilsonově (dnes Rudoleckého) ulici u nádraží využili roku 1926 ke stavbě dvou obytných rezidencí.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Znojemský orloj – Pomník telefonním budkám

Telefonní budky pomalu mizí z ulic města obcí. Umělec Maxim Velčovský navrhl proto ve Znojmě pomník nejen všem telefonním budkám, ale také pomník doby „předmobilové“, doby off-linové, kdy jsme ještě nebyli všichni nonstop k zastižení.
Znojmo, Jihomoravský kraj

GaP – Galerie a Prostor

GaP je nový kulturní Prostor, kterého záměrem je přispívat k osvětě uměleckých témat a k udržování zájmu o umění ve městě Znojmě. Naší snahou je vytvoření sousedské komunity, možno i kulturní platformy, jež se bude intenzivně setkávat (nejen) nad vizuálním uměním.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Dům Budčických ve Znojmě

Dům Budčických – měšťanský dům na rohu Obrokové a Zámečnické ulice, je jedním z nejunikátněji dochovaných středověkých domů ve Znojmě. Čeká jej archeologický průzkum a vybudování muzea.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Střelniční (Hranolová) věž naproti Dolnímu parku ve Znojmě

Milovníci gotického stavitelství a fortifikačních systémů by si neměli nechat ujít prohlídku Střelniční věže ve Znojmě. Průvodce vás zavede do jejího interiéru, kde si budete moci prohlédnout unikátně dochované pozdně gotické střílny.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Mariel

Hotel Mariel Znojmo se nachází v historickém centru Znojma a nabízí stylové pokoje s moderním designem, vlastní restauraci s barem a krytou terasou.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Hotel N Přímětice – vinařské akce v unikátním křížovém sklepě

Znojmo – to je tradiční moravské vinařské město. Vinařství je i jednou z hlavních atrakcí Hotelu N. Vždyť přímo pod hotelem se nachází jeden z největších křížových sklepů na světě. Návštěvu tohoto unikátního zařízení vám rádi zajistíme.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Vinařský dům Nešetřil ve Znojmě

enesanční dům na náměstí ve Znojmě si před lety vyhlédlo vinařství Nešetřil. Nabídneme vám pestrou paletu pozoruhodných a pěkných vín, v Mikropivovaru Jonatán neméně početnou škálu řemeslných piv, vaše chuťové buňky budeme rozmazlovat i vybranou kuchyní.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Káva na Knopp

U Marka Knoppa se dá v souvislosti s kávou mluvit o milostném vztahu. Kolem roku 2010 ho ještě jako barmana bavilo házet flaškama, ale pak propadl kávě. Hltal vše, co se děje v Brně, Baristovi roku, ve světě, a rozjel to doma ve Znojmě.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Stará pekárna

Citlivě zrekonstruovaný historický dům ve Znojmě, jehož prapůvod sahá až do 13. století. Měšťanský dům odkazuje ve svém názvu na více jak 350 let zachovalou původní židovskou pec.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Hotel Clemar

Hotel Clemar se nachází přímo v srdci Znojma, jen pár minut chůze od všech nejzajímavějších památek města.
Znojmo, Jihomoravský kraj

Hotel Lahofer – zažijte víc ve Znojmě

Nemusíte mít strach, že byste se ve Znojmě nudili! I když zrovna neholdujete pití dobrého vína, ale spíše cyklistice, romantickým procházkám či historii – jste na správném místě. Hotel Lahofer nabízí zážitkové programy na míru!
Znojmo, Jihomoravský kraj

Bouda 1883 – Marmelády ze Znojma

Firma Bouda 1883 navazuje na rodinnou tradici domácího zavařování. Zpracovávají nejlepší suroviny z vlastní zahrady a od špičkových místních dodavatelů podle vlastních receptur. Zakoupit si můžete například želé z ledového vína, okurkový sirup nebo třeba špendlíky s mučenkou.
Znojmo, Jihomoravský kraj