Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > FotoŠkoda Fest
Exponuj emoce, střílej pocity | FotoŠkoda FEST 6. - 12. 11. 2023
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Podzimní fotoudálost sezóny pro fanoušky fotografie a videa je tady: ulovte si místo na FotoŠkoda FESTu včas! Těšit se můžete na více než 160 přednášek a workshopů a také na výstavy nebo produktové prezentace. Najdete na některé z akcí bájného Švýcaráka?
Učte se fotit a natáčet videa od profíků

FotoŠkoda FEST je již tradiční akcí pro všechny nadšence do vizuální tvorby, která letos oslaví 10 let od své premiéry. Podzimní FotoŠkoda FEST probíhá od 6. do 12. listopadu ve FotoŠkoda v proslulém paláci fotografie Langhans, v Leica Gallery Prague, ZERO LIMITS Studio v Libni, ale také na nových lokalitách i v ulicích Prahy.

Na workshopech a přednáškách se dozvíte, jak fotit portréty, street, sport, svatby, zvířata, makro nebo architekturu. Přijdou si na své ti, které zajímá editace fotek a postprodukce, právo, AI ve fotografii, kreativní svícení, cestování i analogová fotografie ve všemožných podobách.

Těší se na vás vždy originální a svá Katka Janišová, fotograf akčních sportů Honza Kasl, Dominika Gawliczková aka Dominika na cestě, vítěz Czech Press Photo Kevin V. Ton, portrétní a produktový fotograf Dušan Křístek, enfant terrible současné české fotografie Zara Wildmoons, vítězka Hasselblad Masters Bára Prášilová, trojice cestovatelů Pavel Liška, Honza Révai a Hynek Bernard, kteří jsou neodmyslitelně spjatí se jménem Vandráci Vagamundos, influencer marketér Jakub Mařík, mistr svícení a postprocesu Stanislav Petera, sportovní fotografka Bára Reichová, kreativní duo ze ZERO LIMITS, přírodovědec, fotograf, spisovatel a vůbec renesanční muž Petr Jan Juračka a mnoho dalších.

V programu jsou také worskhopy v temné komoře, naši parťáci z Canonu, Fujifilmu, Nikonu, OM Systemu, Manfrotto, Peak Designu a řada dalších představí novinky a poradí, jak fototechniku používat nebo o ni pečovat.

Registrujte se včas – půlnoční lov se blíží!

Registrace startuje o půlnoci z 15. na 16. října. V programu si stačí vybrat vše, co si nechcete nechat ujít. Čeká na vás přes 160 akcí – přednášky, workshopy, streamy, výstavy a produktové prezentace.

Místa jsou omezená kvůli kapacitám sálů nebo přednáškových místností, tak nečekejte dlouho! V rámci základního vstupného ve výši 690 Kč máte možnost zúčastnit se všech akcí označených jako "v ceně vstupného", v programu pak najdete i prémiové workshopy a přednášky, které se platí zvlášť.

Kdo je sakra ten Švýcarák?

Naše fiktivní postava, která vás celým festem provede. Ostrý jako břitva, multifunkční jako švýcarský nožík. V dnešním světě už je totiž málokdo jen portrétním fotografem, dokumentaristou nebo krajinářem. Děláme videa, fotíme napříč žánry, upravujeme, publikujeme, vyvoláváme a byla by škoda nezkusit něco nového.

Proto je FotoŠkoda FEST plný kontrastů a během 7 dnů festivalu můžete zajít na nespočet akcí, které vám nabrousí vaše fotografické nože.

Můžete soutěžit a inspirovat se na výstavách

Navštívit můžete parádní přehlídku fotek Petra Hricka v minigalerii FotoŠkoda a nejen to! S akreditační kartičkou si můžete zdarma prohlédnout i výstavy aktů a glamour snímků Lukáše Dvořáka v Leica Gallery Prague, Zahradu rozkoší porotce soutěže Czech Press Photo Nicka Hannese v Czech Photo Centre a unikátní obrazový dokument 20. století Martina Wágnera v galerii 400 ASA.Těšit se můžete i na festivalovou soutěž o skvělé ceny .

Ceny fototechniky budou proklatě nízko

Během festivalu budeme mít ceny na vybranou foto a videotechniku proklatě nízko, takže se vyplatí vyčíhat si nový objektiv, techniku nebo kameru s velkou slevou. A ještě něco. Kdyby se vám z toho zavařil mozek, zchladí vás nejlepší italská zmrzka ze zrmzlináren Crème de la Crème se slevou 20 %, kterou budou moci využít všichni, kdo budou v ruce třímat festivalovou akreditační kartičku.

Nestíháte? Připojte se online (nebo si pusťte záznam)

Část programu se bude jako obvykle streamovat i na YouTube FotoŠkoda. Těšit se můžete na 10 akcí, které budou jenom v online prostoru a budete si je moct pustit kdykoliv i zpětně. Je totiž jasné, že ne všichni opustí svůj rodný ranč na celý týden, aby se mohli nerušeně oddávat FotoŠkoda FESTu.

Exponuj emoce, střílej pocity | FotoŠkoda FEST 6. - 12. 11. 2023

Navštivte největší fotografický festival v ČR a staňte se Švýcarákem!

Aktuality

Festival japonského filmu Eigasai

Už 17. ročník japonského filmového festivalu Eigasai bude ve dnech 26. 2. – 2. 3. 2024 hostit pražské Kino Lucerna.
Praha 1, Praha

Zažít město jinak – sousedské slavnosti v Praze

Fenomén Zažít město jinak je čím dál populárnější a lidé chtějí využívat své ulice nejen k parkování nebo přesunům, ale také ke společenskému životu. V roce 2024 ožijí různá místa v Praze akcí Zažít město jinak v sobotu 21. září.
Praha 1, Praha

Hororové Vtípečky – Stand-up Show & Pub Quiz

U nás se nemusíte bát blbých vtipů. Pokud byste ale měli pro jeden večer smíchu dost, můžete se příjemně bát při rozpomínání se na oblíbené hororové filmy při testování svých vědomostí.
Praha, Praha

Letní slavnosti staré hudby 2024

Nenechte si ujít 25. ročník letních slavností staré hudby od 16. července do 6. srpna 2024. Jedná se o největší a nejdéle působící festival staré hudby v Praze. Jedinečný zážitek nabízí nejen krásnou hudbu, ale také barokní divadlo a tanec.
Praha 1, Praha

Nejlepší Krátké Animované Filmy – Anishort Festival

Nejlepší krátké animované filmy z celého světa! Filmy oceněné na mezinárodních festivalech. Mix různých animačních technik, žánrů a příběhů. Celkem 16 nejlepších animací z 8 zemí.
Praha, Praha

Film a architektura 2024

Mezinárodní filmový festival o architektuře a urbanismu. Posláním festivalu je přiblížit nejdůležitější témata současné architektury, designu a urbanismu širokému publiku skrze filmové médium.
Praha 1, Praha

Ježek +

Inscenace původní hry české divadelní autorky Simony Petrů. Pro městská divadla pražská vzniká v současné době text původní hry o nenápadném velikánu české hudby Jaroslavu Ježkovi, jenž měl vřelý vztah k hudbě Bedřicha Smetany.
Praha, Praha

Crewpěj pro Laďku

Nová česká hudební skupina CREWPĚJ (krůpěj) ve středu 26. 6. odehraje unikátní koncert věnovaný kariéře Laďky Kozderkové a vzdá holt jejímu umění. V krásných prostorách Divadla Rokoko zazní v podání této skupiny její největší hity, které doplní svým vlastním českým repertoárem.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Fotokurzy a workshopy Foto Škoda

Foto Škoda, který sídlí kousek od Václavského náměstí v Praze, nabízí fotografické kurzy a workshopy. Kromě skupinových je možné se domluvit na individuálních lekcích šitých přímo na míru.
Praha 1, Praha

Hugo chodí bos – ryze české hračkářství v centru Prahy

Vyberte si kvalitní retro hračky a ostatní produkty ve Vodičkově ulici. Najdete zde jen české hračky a doplňky. Stovky hodin pečlivého výběru každého kousku dělají z Huga místo, kde nesáhnete vedle, ať už máte děti, nebo chcete zavzpomínat na své dětství.
Praha 1, Praha

Palác Langhans v Praze

Novorenesanční budova, která je přes sto let spojována s historií a vývojem fotografického řemesla, se nachází v centru Prahy a sousedí s Františkánskou zahradou.
Praha 1, Praha

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.
Praha, Praha

Lucerna Music Bar – současná muzika i párty v duchu 80. a 90. let

Lucerna Music Bar je v současnosti jedním z největších a nejnavštěvovanějších hudebním klubů v Praze a vedle moderního a mezinárodního programu má i bohatou kulturní tradici.
Praha 1, Praha

Salon Elite – thajské masáže v Praze

Poznejte pravé thajské masáže v historickém centru Prahy. Salon Elite nabízí špičkové služby, individuální přístup ke všem zákazníkům a 5-ti hvězdičkový komfort dostupný pro každého.
Praha 1, Praha

Strašidelný dům Prague Fear House

Strašidelný dům s názvem Prague Fear House vám otevírá své brány do světa hororu a adrenalinu, a to přímo v centru Prahy, ve známé Vodičkově ulici.
Praha 1, Praha

Kurzy malování a kreslení Art institut

Využijte energii načerpanou v létě a vyberte si u nás kurz, který vás bude pozitivně nabíjet i v dalšícho měsících. Nabízíme malbu – olej, akryl, akvarel, kresbu, sochu, tvorbu z Fimo.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna Styl&Interier

Kavárnu najdete v romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou.
Praha, Praha

Cukrárna a lahůdky Ovocný Světozor v Praze

Ovocný Světozor nabízí nepřeberné množství ovocných, tvarohových a šlehačkových dortů, zmrzlinových pohárů, zmrzliny kopečkové a točené, ale i balené, palačinek, poctivých obložených chlebíčků nebo plněných bagelů.
Praha 1, Praha

Indická restaurace Amritsar Mail

Amritsar Mail je autentická indická restaurace, pojmenovaná a inspirovaná tradičním a velmi populárním indickým osobním vlakem číslo 13005 provozovaným Indickými železnicemi, spojujícím východoindické město Kalkata se severoindickým městem Amritsar.
Praha, Praha

Kavárna Styl & Interier

Kavárnu Styl&Interiér najdete v úžasné romantické zahradě mezi Vodičkovou ulicí a Františkánskou zahradou. Barokním průjezdem s anděly se dostanete do kouzelné zahrady, kde na vás mezi květinami a staletými platany čeká ničím nerušené příjemné posezení.
Praha 1, Praha

Cukrárna Myšák v Praze

Ambiente navazuje na prvorepublikovou tradici cukrárny Myšák ve Vodičkově ulici v Praze. Pod vedením cukráře Lukáše Pohla se v něm připravují klasické české zákusky, dorty i poháry doplněné výběrovou kávou.
Praha 1, Praha

George Prime Burger v Praze

Nově otevřená restaurace je mladším sourozencem restaurace George Prime Steak, která je známa díky prvotřídním americkým steakům. V George Prime Burger ochutnáte ručně dělané burgery z nejlepších řezů hovězího masa.
Praha 1, Praha

Hotel Adria Praha

Adria Hotel Prague s tradicí od roku 1912 sídlí na Václavském náměstí v centru Prahy, v blízkosti významných historických památek Prahy. Poskytne vám klidné zázemí a pomocnou ruku při toulkách městem. Přímo u hotelu je zastávka metra a tramvaje.
Praha 1, Praha

Peony Fusion

V Paláci Koruna na Václavském náměstí otevřela moderní asijská restaurace s kapacitou přes 200 míst. Nabízí speciality japonské kuchyně i pochoutky z grilu.
Praha 1, Praha