!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Pěstuj město - festival městského pěstování a kompostování
Pěstuj město - festival městského pěstování a kompostování
"> "> (c) Kokoza "> (c) Kokoza ">
26.4.
2.5.
+ Přidat foto
Festivaly

Pěstuj město - festival městského pěstování a kompostování

Kdy 26. duben 2021 – 2. květen 2021
Oslava městského pěstování a kompostování rozkvete v online prostředí v týdnu od 26. dubna do 2. května 2021.
Těšit se můžete na 20+ online webinářů a přednášek, 5 panelových diskusí a další aktivity napříč tématy, kde se dozvíte, zažijete a osaháte všechno, co vás o uzavřeném cyklu jídla nejen ve městě zajímá:

- jak kompostovat v bytě, ve vnitrobloku i na (komunitní) zahradě
- jak se obklopit zelení nebo pěstovat vlastní rajčata, když vlastní zahradu nemáte,
- jak zeleň ve městě svědčí všem jeho obyvatelům v každodenním životě a pomáhá s adaptací na změny klimatu,
- co můžete pro zelené město udělat jako sousedé, společenství i zastupitelé.

Na účastníky z řad odborníků i široké veřejnosti čeká plejáda přednášek a webinářů, v nichž hosté z oboru přinesou inspiraci z českých i zahraničních měst. Zkušení lektoři pak předají know-how, aby účastníci mohli svoje okolí začít zelenit třeba hned zítra. Těšit se mohou na více než dvacet webinářů a přednášek, panelové diskuze a další aktivity napříč tématy, kde účastníci zažijí jednotlivé části uzavřeného cyklu jídla: pěstování, jídlo a kompostování v městském prostředí. Mimo praktické rady z oblasti kompostování se zaměří například i na to, jak zeleň ve městě svědčí všem jeho obyvatelům v každodenním životě a pomáhá s adaptací na změny klimatu. Účastníci se mohou těšit i na zahraničního hosta, mistra kompostáře Jean-Jacquesa Fasquela, který je průkopníkem kompostování v Paříži.

Misí společensky prospěšného podniku Kokoza je inspirovat a šířit udržitelnost prostřednictvím pěstování a kompostování mezi lidmi ve městě. Důležitou součástí DNA podniku je však i sociální rozměr. Integrační dílna Kokozy zaměstnává lidi se zkušeností s duševním onemocněním, kteří realizují zakázky, komunitní zahrady, starají se o zeleň nebo truhlaří. Výtěžek z festivalu Pěstuj město půjde právě na činnost integrační dílny.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 4. 2021