!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Pražská tržnice - bývalá pražská jatka
Památky

Pražská tržnice - bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 - 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.
Areál bývá nazýván také Holešovická tržnice. U hlavního vjezdu z Bubenského nábřeží stojí na mohutných podstavcích dvě monumentální plastiky Muže s býkem, někdy zvané jako alegorie Trhu a Jatek. Na podstavcích jsou znaky hl. m. Prahy.

Po ukončení provozu v roce 1983 byla jatka přeměněna na tržnici. Původně měla být zaměřena hlavně na velkoobchod, ale brzy si našla oblibu i u drobných nakupujících.

Původně průmyslové budovy v současné době nabízejí množství maloobchodních, uměleckých a gastronomických zařízení. Najdete zde také hojně navštěvovaný zeleninový trh, největší v Praze, s denně čerstvým ovocem a zeleninou od soukromých pěstitelů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 10. 2019