!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Ensemble Opera Diversa: Grobiáni (tři miniopery) v divadle zámku Valtice
Historické a vojenské akce

Ensemble Opera Diversa: Grobiáni (tři miniopery) v divadle zámku Valtice

Kdy 12. srpen 2020 18:00 - 23:59
Opera.

Ensemble Opera Diversa: Grobiáni (tři miniopery)

Martin Kux a Vendula Borůvková: Prsten

Mario Buzzi a Vendula Borůvková: Slib

Ondřej Kyas a Pavel Drábek: Dorotčiny námluvy

Expresivní název „Grobiáni“, jehož význam není v případě cyklu tří minioper spojen s tématem hrubosti, ale spíše s obhroublými skutky, které si mezi sebou lidé provádí často pro pobavení, je inspirován historickými příběhy o šejdířích a podvodnících. Libretisté Pavel Drábek a Vendula Borůvková ve svých poetických textech přetavují drsný humor pouličního středověkého divadla do komediálně laděných situací, v nichž na malém prostoru vynikají charaktery vybraných podfukářů. Miniopery jsou zaměřeny na árie a dueta, která, v minimalistickém inscenačním tvaru, herecky rozvíjí širokou škálu emocí.

Režie Lukáš Kopecký, scénografie Sylva Marková, dramaturgie Hana Hložková. Hraje komorní orchestr Ensemble Opera Diversa pod vedením Jana Bělohlávka.

Představení Grobiáni bude uvedeno v divadle zámku Valtice, ve středu 12. srpna od 18:00. Vstupné 150 Kč plné, 80 Kč snížené.

 

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 19. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí