Úvod > Kalendář akcí > Cena Jindřicha Chalupeckého - Finále 2019
Cena Jindřicha Chalupeckého - Finále 2019
">
27.9.
19.1.
+ Přidat foto

Cena Jindřicha Chalupeckého - Finále 2019

Kdy 27. září 2019 - 19. leden 2020 Výstavy
30. ročník nejprestižnějšího ocenění pro vizuální umělce do 35 let. Výstava finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého, Comunite Fresca (Dana Balážová, Markéta Filipová, Marie Štindlová), Andreas Gajdošík, Baptiste Charneux, Marie Lukáčová a Pavla Malinová tentokrát reaguje na klimatické změny.
Celá bude napájena pomocí energie ze solárních panelů. Stmelujícím prvkem výstavy budou kabely elektroinstalace natažené do všech výstavních prostor. Kurátorkami jsou Karina Kottová a Barbora Ciprová.

Alma Lily Rayner je kvůli zdravotním důvodům zařazena mezi finalisty do dalšího ročníku.

TAI SHANI

Britská konceptuální umělkyně, performerka, fotografka a videoartistka, která napříč nejrůznějšimi žánry vytváří snové a fantazijní instalace, videa a obrazy založené na experimentálních textech. Ve stálé expozici ART IS HERE bude mít krátkodobou intervenci ve spolupráci se Společností Jindřicha Chalupeckého.

Z podnětu dramatika, spisovatele a bývalého českého prezidenta Václava Havla, výtvarníka Theodora Pištěka a básníka a výtvarníka Jiřího Koláře byla v roce 1990 založena výroční cena udělovaná mladým českým umělcům do 35 let. Nese jméno předního českého kritika výtvarného umění a literatury, esejisty a filosofa Jindřicha Chalupeckého.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí