!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Broumovská klávesa 2020
Broumovská klávesa 2020
">
2.10.
4.10.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Broumovská klávesa 2020

Kdy 2. říjen 2020 – 4. říjen 2020
Od pátku 2. do neděle 4. října 2020 se v broumovském klášteře uskuteční 10. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Na soutěž naváže v neděli 11. října Slavnostní koncert laureátů v pražském Rudolfinu.
Soutěž byla přesunuta z původního, dubnového termínu kvůli vyhlášenému nouzovému stavu. Nový, říjnový termín soutěže je jedinou změnou v programu, jinak vše zůstává zachováno beze změn, včetně čtyř kategorií, rozdělených dle věku soutěžících, i místa konání. Zájemci se mohou registrovat online na webu soutěže www.broumovskaklavesa.cz, a to až do 18. září.

Specifikem soutěže jsou odměny ve formě koncertních vystoupení pro laureáty, a to na festivalu Za poklady Broumovska, za doprovodu mariánskolázeňského orchestru v jejich sezóně a na koncertě laureátů v pražském Rudolfinu. Letos se tento tradiční koncert uskuteční bezprostředně po konání soutěže, v neděli 11. října.

Broumovská klávesa je mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy ve věku do 17 let. Uměleckým ředitelem soutěže je klavírista Ivo Kahánek. V posledních čtyřech letech se soutěže účastnilo přes 230 soutěžících z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Cílem Broumovské klávesy je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí. Specifikem soutěže jsou ocenění pro vybrané laureáty čítající živá vystoupení na významných kulturních akcích.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 9. 2020
20.12.
Adventní trh v klášteře Broumov

Adventní trh v klášteře Broumov

Broumov, Královéhradecko
6.6.
28.10.
Knihovny benediktinských klášterů

Knihovny benediktinských klášterů

Police nad Metují, Královéhradecko
24.10.
Večeře na Titaniku

Večeře na Titaniku

Police nad Metují, Královéhradecko