Úvod > Kalendář akcí > Letní hornové kurzy v Broumově
Letní hornové kurzy v Broumově
"> ">
31.7.
6.8.
Přidat foto
Festivaly

Letní hornové kurzy v Broumově

Posledním červencovým dnem začínají v broumovském klášteře v pořadí již 8. mezinárodní Letní hornové kurzy. Kurzy se etablovaly mezi mladými hráči jako možnost poznávání různorodých hráčských kultur a setkávání s těmi nejlepšími pedagogy.
Letní hornové kurzy Broumov proběhnou od neděle 31. července do soboty 6. srpna. Z původně doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se za šest let svého konání staly svébytnou a úspěšnou samostatnou akcí, srovnatelnou s evropskými akcemi podobného charakteru. Kurzy velmi přirozeně představují město Broumov, Královéhradecký kraj i celou Českou republiku i v zahraničí mezi mladou generací hráčů na lesní roh. Svým rozsahem konkuruje projekt největším evropským akcím podobného zaměření a jako samostatný živý organismus představuje Broumovsko jako kulturní regionální centrum.

V minulých dvou letech zaznamenaly kurzy i v nestandardních podmínkách pandemie v evropském měřítku fantastickou účast kolem 70 účastníků z Maďarska, Slovenska, Rakouska, Německa a České republiky. Kurzy se etablovaly mezi mladými hráči jako možnost poznávání různorodých hráčských kultur a setkávání s těmi nejlepšími pedagogy. Součástí akce je 6 koncertů a 2 skupinové hornové halali. Kurzy jsou určené především pro studenty konzervatoří a akademií, ale i pro žáky ZUŠ i zájemce z řad veřejnosti všech věkových kategorií.

Lektory 8. ročníku Letních hornových kurzů budou: Zuzana Rzounková – sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU v Brně, Olivier Darbellay – sólohornista Bernského symfonického orchestru a Kammerorchester Basel, profesor na hudebních akademiích v Lucernu a Lausanne, Jens Plücker – sólohornista NDR Elbphilharmonie Orchester a ředitel orchestrální akademie NDR Elbphilharmonie Orchester, Prof. Jindřich Petráš – proděkan hudební fakulty JAMU v Brně a pedagog hry na lesní roh JAMU v Brně, Jan Vobořil – sólohornista České filharmonie a pedagog HAMU v Praze, Martin Sokol – první hornista Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK a Lenka Němcová – pedagožka ZUŠ Police nad Metují a Broumov; klavírní doprovod zajistí Jana Goliášová a Eva Macková.

Kurzy jsou vhodné pro studenty konzervatoří a akademií, i žáky ZUŠ, bez omezení věku. Účastníci kurzů se v průběhu týdne potkají se všemi lektory v individuálních hodinách, získají zkušenosti v komorní hře, ve hře orchestrálních partů, i na workshopech zaměřených na různá témata týkající se hry na lesní roh. Cenné koncertní zkušenosti získají v rámci koncertů v různých akustikách, které nabízí jak broumovský klášter, tak kostely broumovské skupiny, nebo open air společná skupinová vystoupení. Součástí akce je tradičně výstava lesních rohů a příslušenství domácích i zahraničních výrobců, lekce jógy, meditace, v rámci mimohudebního programu získají účastníci povědomí o české historii skrze prohlídky broumovského kláštera, i o ekologických aktivitách regionu Broumovsko prostřednictvím návštěvy místní biofarmy.

Hlavními finančními partnery Letních hornových kurzů Broumov jsou Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, Státní fond kultury ČR, Město Broumov, Stadler-Trier Music Foundation, Clarina Music, Brass Studio Prague a Nadační fond Antonína Dvořáka.

Provozovatel

DSO Broumovsko

Klášterní 1
550 01 Broumov
Email:
katerina.ostradec...
WWW:
https://www.zapok...
GPS:
50,586147 16,334208
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Benediktinské sklepy v Broumově

Benediktinské sklepy v Broumově

Broumov, Královéhradecký kraj
Degustace vín v Benediktinských sklepích

Degustace vín v Benediktinských sklepích

Broumov, Královéhradecký kraj
Benediktinské oplatky z Broumovského kláštera

Benediktinské oplatky z Broumovského kláštera

Broumov, Královéhradecký kraj