Úvod > Kalendář akcí > Za poklady Broumovska 2019
Za poklady Broumovska 2019
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
29.6.
31.8.
+ Přidat foto

Za poklady Broumovska 2019

Kdy 29. červen 2019 18:00 - 31. srpen 2019 20:00 Festivaly
Hudební festival v jedinečných barokních kostelích na Broumovsku probíhá celé letní prázdniny. Letní koncerty renomovaných českých i zahraničních interpretů se konají každý sobotní podvečer v jednom z deseti barokních kostelů.

Deset podvečerních koncertů klasické hudby v architektonicky unikátních prostorách skupiny broumovských kostelů nabídne 14. ročník festivalu Za poklady Broumovska.

Během dvou prázdninových měsíců bude následovat dalších několik koncertů, vždy v jednom z broumovských kostelů, které jsou dílem slavných architektů Dientzenhoferů. Vstupné na všechny koncerty je stejně jako v předchozích letech dobrovolné. Výtěžek putuje na pomoc kostelům, ve kterých se festival koná.

Festival návštěvníkům přináší krásu klasické hudby ve všech jejích podobách v podání mladých i renomovaných umělců. Každý ročník je věnován jinému tématu.

14. ročník festivalu Za poklady Broumovsk bude slavnostně zahájen v sobotu 29. června 2019 v 18 hodin v kostele sv. Vojtěcha v broumovském klášteře, uvedením novodobé premiéry školské hry Dies Numini et Principi v podání sólistů a orchestru Národního divadla.

Během dalších devíti prázdninových sobot nabídne festival koncerty předních českých i zahraničních interpretů – představí se smyčcový orchestr Intercamerata pod vedením klarinetisty a dirigenta Jana Jakuba Bokuna a saxofonistka Magdalena Jakubská, rakouské Duo Aliada, zakladatelka a umělecký garant Letních hornových kurzů sólohornistka FOK Zuzana Rzounková a její  kolegové, tenorista Martin Šrejma, absolutní vítězové loňské soutěže Concertino Praga - rakouské Duo Bubreg, houslista Jiří Vodička a klavírista Martin Kasík, renomované Stamicovo kvarteto, violoncellista Petr Nouzovský a violistka Kristina Fialová nebo světoznámá sopranistka Eva Urbanová, která se spolu s Moravským klavírním triem postará 31. srpna o slavnostní zakončení festivalu.

Vstupné na všechny koncerty je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům broumovské skupiny, ve kterých se festival každý rok koná.

Program
29. 6. Klášterní kostel sv. Vojtěcha, Broumov - Sólisté a orchestr Národního divadla v Praze
6. 7. Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Police n. M. - Jakub Bokun, Intercamerata, Magdaléna Jakubská
13. 7. Kostel sv. Jiří a Martina, Martínkovice – Jan Schulmeister, Arthur Coatalen
20. 7. Kostel sv. Markéty, Šonov - Duo Aliada
27. 7. Kostel sv. Anny, Vižňov - Petr Nouzovský, Kristina Fialová, Stamicovo kvarteto 3. 8. Klášterní kostel sv. Vojtěcha, BroumovMartin Šrejma, Zuzana Rzounková, Martin Sokol, L ́Armonia Terrena a Zdeněk Klauda
10. 8. Kostel sv. Prokopa, Bezděkov nad Metují - Lektoři Letních hornových kurzů
17. 8. Kostel sv. Barbory, Otovice - Jiří Vodička, Martin Kasík
24. 8. Kostel sv. Vavřince, Teplice nad Metují - Duo Bubreg
31. 8. Kostel sv. Máří Magdalény, Božanov - Eva Urbanová, Moravské klavírní trio

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 6. 2019
6.11.
7.11.
6. Broumovské diskuse

6. Broumovské diskuse

Broumov, Královéhradecko
8.11.
Ochutnávka vín

Ochutnávka vín

Adršpach, Královéhradecko
26.10.
27.10.
Výlov rybníku Špinka

Výlov rybníku Špinka

Zábrodí, Královéhradecko
29.11.
1.12.
Advent na zámku Náchod

Advent na zámku Náchod

Náchod, Královéhradecko