!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Betlémské putování z kláštera do Lorety
Svatá Rodina z Velkého kapucínského betléma
"> Svatá Rodina z Velkého kapucínského betléma "> Klášterní kostel kapucínů naproti Loretě "> Malý kapucínský betlém, vystavovaný v Loretě "> Obraz Narození Páně v loretánském kostele "> Betlémské putování z Lorety ke kapucínům
23.12.
24.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Betlémské putování z kláštera do Lorety

  • 23. prosinec 2021 10:0024. prosinec 2021 12:00
Nechte se provést přes tradici barokních betlémů až do ticha kapucínského kláštera!
Pro letošní advent jsou opět připraveny oblíbené komentované prohlídky, které návštěvníky nejprve zavedou od Lorety přes náměstí do sousedního klášterního kostela k Velkému kapucínskému betlému, jehož historie je nesmírně zajímavá. Tento výjimečný barokní soubor figur téměř v životní velikosti je skutečným unikátem, vznikal postupně v průběhu 18. století v hradčanské klášterní dílně. Během prohlídky se návštěvníci dozví více o jeho původu a tradicích spojených s jeho vystavováním i o historii betlémů jako takových. 

Součástí prohlídky je také kapucínský kostel s jeho přilehlými prostorami: zpovědní chodbou, sakristií i chórem bratří. Návěštěvníci tak budou moci nahlédnout i do míst, kam normálně lidé "zvnějšku" nemohou. Půvabný rajský dvůr, zahrada i vnitřní ochoz v blízkosti klausury nabídnou nezvyklé pohledy, velmi krásná je také klášterní zahrada, táhnoucí se až k Novému Světu.

Prohlídka dále pokračuje v Loretě, opět s akcentem na vánoční motivy. Tématika Narození Páně je v Loretě přítomna velmi intentzivně, ostatně zasvěcení loretánského kostela Narození je poměrně výjimečné. Vyplývá to z podstaty loretánského poutního místa, v němž je úcta ke Zvěstování, Narození a kultu sv. Rodiny od počátku dána. Účastníci si budou moci zblízka prohlédnout také barokní Malý kapucínský betlém, který je o vánocích v Loretě vystavován.

Akce se koná v následujících termínech:
Adventní víkendy: 11.-12.prosince, 18.-19. prosince
A pak těsně před Vánocemi: 23.-24. prosince (na Štědrý den je prohlídka pouze od 10.00)
Začátky prohlídek: 10.00, 13.00 a 15.00
  
Prohlídka je vhodná také pro rodiny s dětmi, kočárky je možno nechat v zádveří Lorety i kláštera.
Zobrazit více