Úvod > Aktuality > Sv. Martin přiveze na Loučeň pečené husy, mladé víno a cimbál
Zážitky

Sv. Martin přiveze na Loučeň pečené husy, mladé víno a cimbál

  • Vydáno9. listopadu 2015
Příjezd rytíře Martina na bílém koni při sobotním stmívání a následný pochod zámeckým parkem za svatomartinskými světýlky patří k nejvyhledávanějším tradicím pořádaným na zámku Loučeň, stejně jako husí hody a ochutnávky svatomartinského vína.
Rok se s rokem sešel a zámek Loučeň znovu s napětím očekává příjezd romantického hrdiny, svatého Martina, patrona koní, jezdů, vojáků, vinařů a hus (zejména pečených).

Jestli se vyplní letos známá lidová pranostika, že svatý Martin je symbolem první sněhové nadílky, to bohužel nevíme. Co ale s jistotou víme, je skutečnost, že ani letos nebudou návštěvníci Svatomartinského posvícení ochuzeni o tolik oblíbený pochod osvětlenou cestou zámeckého parku za svatomartinskými světýlky, takže lampiony nezapomeňte s sebou, případně si je můžete zakoupit na infocentru zámku. To pravé svatomartinské světýlko je totiž jen to, co zažehne sám Sv. Martin v zámeckém parku.
 
Veškerý program Svatomartinského posvícení je naplánován na sobotu a neděli – 14. a 15. listopadu. Co by to bylo za posvícení, kdyby na něm chyběla pořádná hromada jídla a pití? Těšit se můžete na vynikající pečené martinské husičky, které je třeba zapít vybraným mladým vínem. To na zámku Loučeň poteče jistě proudem, a o i díky tomu, že každý dospělý návštěvník dostane ke vstupence jeden žeton na ochutnávku našich mladých vín zdarma! Letos se husy budou servírovat na 3 místech, aby se dostalo na všechny zájemce: v zámeckých saloncích v přízemí zámecké budovy, v restauraci zámeckého hotelu Maxmilián Lifestyle Resort a v samoobslužné restauraci Vtipná kaše.

Také 9.ročník slavností nabízí tradiční program, který se koná po celé odpoledne až do 18 hodiny. Nejen pro malé návštěvníky je připraveno vyžití slibující mnoho zážitků: rytíři, šermíři, ležení, rytířský turnaj O srdce Bílé paní, strhující sokolnické vystoupení, středověký kejklíř, večerní prohlídky zámku při svíčkách, osvětlený dětský lanový park, vystoupení fakíra, středověká kuchyň, dobová kapela, stánky s občerstvením.
Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!