Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Mobilní aplikace Příběhy železné opony

Mobilní aplikace Příběhy železné opony

Zážitky
Mobilní aplikace Příběhy železné opony představuje audio průvodce míst spojených s příběhy osob, které se snažili překonat nebo překonali železnou oponu.

Příběh žabího muže, čtyř mladíků na útěku, zoufalý pohraničník nebo dcera, která zůstala na druhé straně opony – jde o některé z patnácti příběhů přibližujících, jak ze socialistického Československa utíkali občané ČSSR do Rakouska. Vybrané osudy emigrantů přináší nová mobilní aplikace Příběhy železné opony.

Nešťastné i šťastné příběhy jihomoravskéčásti železné opony jsou nyní dostupné prostřednictvím mobilního průvodce. Na základě GPS souřadnic nebo na čtením QR kódu v určitém místě poblíž současné rakouské hranice bude možné získávat informace
rychle, snadno a s malou finanční náročností. Průvodce obsahuje textové, obrazové a video nahrávky. Audio nahrávkami pamatuje také na zdravotně znevýhodněné občany.

Celkem patnáct příběhů z různých míst, různých časů a různých metod překonání železné opony přiblížínávštěvníkům rakousko-českého příhraničí i nedávnou minulost rozdělené Evropy.

Projděte se stezkou svobody

Stezka svobody je vzpomínkou na odvážné lidi, kteří riskovali životy a neváhali řešit svou situaci mnohdy odvážnými činy zaplacené tím nejcennějším, a to vlastním životem.

Stezka je určena pro turisty i cyklisty, byla vybudována na místech signální stezky kudy do roku 1989 vedl drátěný zátaras a je dlouhá dva a půl kilometru. Začíná na mikulovském zámku, vede ke Staré Celnici a končí pak v Sedleci. Cesta je vyasfaltovaná a podél ní je umístěno třináct panelů s přesnými popisy událostí v českém a německém jazyce, včetně fotodokumentace, které se tehdy staly. U Staré Celnice je navíc ještě jeden panel, který je věnován zabitým Polákům.

Celý popis
Naposledy změněno: 15. 9. 2019
3.5.
30.11.
Václav Chochola - výstava v Mikulově

Václav Chochola - výstava v Mikulově

Mikulov, Jižní Morava
18.3.
31.10.
Rostlinná společenstva Pálavy a okolí

Rostlinná společenstva Pálavy a okolí

Mikulov, Jižní Morava
14.6.
31.12.
Touha a Důstojnost na mikulovském zámku

Touha a Důstojnost na mikulovském zámku

Mikulov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí