Úvod > Aktivity & akce > Akce > Velikonoční komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

Velikonoční komentovaná vycházka po Malostranském hřbitově

Kdy 21. duben 2019 14:00 - 17:00 Historické a vojenské akce
Spolek Malostranský hřbitov srdečně zve na velikonoční komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se uskuteční v neděli 21. dubna od 14 hodin na Malostranském hřbitově. Sraz u hlavního vchodu na hřbitov. Průvodkyní bude Alena Lehnerová.
Kromě historie hřbitova Národního obrození a hudebníků Mozartovy generace budou připomenuty mj. i ty osobnosti, jejichž výročí v dubnu slavíme. Jedná se například o Josefa Vojtěcha Hellicha, autora známého portrétu Boženy Němcové, Vincence Morstadta, autora pohledů na tehdejší Prahu, posledního vládnoucího knížete biskupa Leopolda Thun-Hohensteina či hudebníka Václava Jana Tomáška.

Pozornost bude věnována také Kašparu Roykovi (01. 01. 1744 - 20. 04. 1819), od jehož úmrtí uplyne letos 200 let. Royko, původem Slovinec, působil v Praze jako profesor církevního dějepisu, spisovatel, byl členem kanonie premonstrátů. V roce 1791 byl jmenován guberniálním referentem ve věcech církevních, později radou a kanovníkem. V díle Dějiny koncilu kostnického obhajuje Jana Husa. Zastával též funkci rektora pražské university.

Vstup zdarma, bez registrace a bez bariér.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 4. 2019

Ubytování a restaurace v okolí