Úvod > Výlety > Zamilovaná místa týmu CzechTourismu > Užijte si pohodu Karlových Varů

Užijte si pohodu Karlových Varů

Město s úžasnou lázeňskou atmosférou každoročně ožívá v době mezinárodního filmového festivalu. Karlovy Vary však stojí za návštěvu i mimo tuto hlavní událost sezóny. Projděte se po kolonádě, ochutnávejte léčivé prameny a nechte se nakazit pohodou, která vyzařuje z kolemjdoucích.

Karlovarské procházky s Evou Nieborasovou

Karlovy Vary – Tržní kolonádaKarlovy Vary se vám v celé své kráse ukážou během procházky okolo říčky Teplé, přes kterou vedou četné romantické můstky. Od hotelu Thermal, s luxusním bazénem s termální vodou, se přes most vydejte do oázy klidu – krásně udržovaného parku Dvořákovy sady se sochou hudebního skladatele. Odtud se táhne řada několika kolonád s léčivými vřídly. Ta největší se jmenuje Mlýnská. Pod klenbou stropu, neseným 124 mohutnými sloupy, vyvěrá pět různě teplých pramenů. Další cesta vás trochu odkloní od říčky ulicemi mezi ochody se suvenýry, až vyjdete u dalších kolonád Zámecké a Tržní. Nad prvně jmenovanou se tyčí Zámecká věž, poslední vzpomínka na gotický zámek císaře Karla IV. Potom již zbývá jen Vřídelní kolonáda, kde jako gejzír tryská do výšky slavné Vřídlo, nejteplejší karlovarský pramen o teplotě 72° C. Odtud je také vstup do části karlovarského podzemí. Procházku zakončete v Karlovarském muzeu naproti luxusnímu Grandhotelu Pupp.
 
Cestou nezapomeňte zavítat do jedné z příjemných kavárniček, z nichž mnohé mají v letních měsících venkovní posezení. Téměř v každé dostanete místní specialitu – ohřátou karlovarskou oplatku v několika příchutích.
 

Na jelení skok

Karlovy Vary Jelení skokTěm, kdo dávají přednost troše turistiky, se nabízí půldenní výlet na vyhlídku Jelení skok. Cestou se vám naskytne několik nádherných výhledů na město. Z Mariánské uličky u Puppu se nechte vyvézt lanovkou na rozhlednu Diana. Sejděte dolů k mezistanici lanovky a odtud po žluté turistické značce směrem k Vyhlídce Petra Velikého. Zabočte k restauraci Jelení skok a dále ke stejnojmenné vyhlídce. Legenda praví, že císař Karel IV. v tomto místě uštval jelena natolik, že před ním zvíře skočilo ze skály dolů. V místech, kam dopadlo, pak vytryskl minerální pramen. Socha na skále u vyhlídky je ale ve skutečnosti kamzík a nikoli jelen. Jak k tomu došlo? Sochu sem prý v roce 1851 tajně nainstaloval karlovarský mecenáš baron August von Lützow. Jako zkušený myslivec prý nesouhlasil s tím, že by se jelen dobrovolně odvážil k takovému skoku. O svého jelena přesto Karlovy Vary nepřišly. Jeho socha stojí nad hotelem Richmond.
 

Po stopách Jana Bechera

Tradiční bylinný likér Becherovka přezdívaný třináctý pramen je jedním ze symbolů Karlových varů. Přijďte poodhalit tajemství tohoto nápoje s přísně tajnou recepturou do muzea Jana Bechera. V muzejním baru můžete výrobky likérky i okoštovat. Pokud se toužíte ještě blíže seznámit s životním stylem významného karlovarského rodu, zajděte se do vilové čtvrti podívat na rodinný palác Becherů. V současnosti funguje jako interaktivní galerie pro mladé výtvarníky.