Úvod > Co chcete dělat? > Spa hotel Thermal Karlovy Vary
Ubytování

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Čtyřhvězdičkový hotel je umístěn v srdci Karlových Varů. Nabízí komfortní ubytování s výbornou lázeňskou a wellness péči kombinovanou krásným výhledem na lázeňskou část města. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
Spa Hotel Thermal leží na okraji lázeňské zóny, nedaleko sadů Antonína Dvořáka a kolonád s léčivými prameny. Thermal nabízí komfortní ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových pokojích i v apartmánech s balkóny, ze kterých je ojedinělý výhled na lázeňské centrum. Všechny pokoje jsou komfortně vybaveny včetně satelitní TV, telefonu, trezoru, minibaru. V celém hotelu je možnost bezplatného připojení k wi-fi. Hoteloví hosté mohou také využít volný vstup do wellness centra (krytý bazén, whirlpool, fitness a Kneippův chodník).

Hotel nabízí jak tradiční lázeňskou léčbu, tak i celou řadu dalších léčebných a relaxačních programů. Součástí hotelu je stylová restaurace, která kromě stravování hotelových hostů poskytuje vhodné prostory k pořádání slavnostních večerů, společenských akcí a rautů.

Hlavním posláním hotelu Thermal je lázeňství a wellness, ale také pořádání kongresů a konferencí. Každoročně hotel hostí desítky kongresů a konferencí. Hotel disponuje kongresovým centrem s celkovou kapacitou 2 000 konferenčních míst, rozdělených do velkého sálu (1 148 míst) a dalších menších sálů a salonků.
 

Historie hotelu

Moderní šestnáctipodlažní výšková budova železobetonové konstrukce ve funkcionalistickém slohu byla vystavěna v letech 1967 – 1976 podle projektu českých architektů manželů Věry a Vladimíra Machoninových. Hotel Thermal se stává každoročně centrem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.


Rekonstrukce bazénového areálu

Stavební úpravy související se zateplením zahrnují například výměnu oken a dveří, zateplení teras a střech a opravu kovových konstrukcí, včetně nutných stavebních a ostatních souvisejících prací. Koupelový bazén s běžnou bazénovou vodou bude mít rozměry 39 krát 15 metrů, ve druhém bazénu o velikosti deset krát 15 metrů bude pouze vřídelní voda.

V prostorách bývalého zázemí restaurace ve druhém a třetím nadzemním podlaží bude saunové a wellness centrum zhruba pro 140 lidí. Nové šatny budou společné pro bazén i sauny. Dále tu vznikne dětské brouzdaliště. Bazén by se měl otevřít v polovině srpna 2021 a saunový svět společnosti Saunia v říjnu 2021.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Růže v Karlových Varech

Hotel Růže v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel St. Joseph Royal Regent Karlovy Vary

Hotel St. Joseph Royal Regent Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Tusculum

Tusculum

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Restaurace Charleston

Restaurace Charleston

Karlovy Vary, Západočeské lázně