Prázdniny na venkově

Ověřená značka Svazu venkovské turistiky a agroturistiky.

Nejlepší místa pro dovolenou, prodloužený víkend, oslavu i setkání s přáteli na venkově.

Prázdniny na venkově doporučují nejlepší místa

Prázdniny na venkově jsou ověřenou značkou venkovských statků, rodinných farem, rančů, zámečků, usedlostí a dalších jedinečných míst, která nabízí ubytování, kontakt se zvířaty, možnost ochutnat dobré jídlo, odpočinek na zahradě i přírodní wellness.

Kategorie

Vhodné pro

Tipy na zážitky s dětmi aneb Prázdniny na venkově

Vezměte děti na farmu za úžasnými zážitky s malými i velkými zvířátky! Děti si zvířátka jistě zamilují. Budou je moct nakrmit, pomazlit se s nimi i se o ně zkusit postarat. Spoustu se toho také dozví, užijí si kouzlo českého venkova a určitě je nadchnou jízdy na ponících!
 

100 tipů, kde vyzkoušet tradice

Poctivost, řemeslný fortel, odkaz předků, láska a dovednosti prověřené lety: takové jsou naše tradice. Hledáte ty nejkrásnější lidové slavnosti a festivaly, krajové speciality a klasické české pivo? Místa, kde poznáte mistry svého oboru a odhalíte tajemství tradičních řemesel? Anebo toužíte po hýčkání a odpočinku, které nabízejí naše lázně? Nabízíme vám místa, kde si přijdou na své všechny smysly a kde se s tradicemi setkáte skutečně na vlastní oči, nos, jazyk, uši i kůži.
 

O projektu Prázdniny na venkově

Projekt Prázdniny na venkově je oficiální certifikací Svazu venkovské turistiky a agroturistiky, z.s., který je  je dobrovolné, nepolitické profesní sdružení s celostátní působností. Od roku 1997 hájí zájmy podnikatelů ve venkovské turistice a agroturistice a aktivně podporuje jejich činnost. Svou činností přispívá k ekonomickému, kulturnímu a společenskému oživení venkova, obnově tradic, údržbě krajiny i ke stabilizaci jeho osídlení.

Další tipy k tématu venkovská turistika na Kudy z nudy