ÚvodAktualityRomantika pro dva na venkově
Životní styl

Romantika pro dva na venkově

  • 4. listopadu 2023
Hledáte klid a odpočinek v přírodě? Chcete se svým partnerem či partnerkou zažít romantickou dovolenou či víkendový relax? Nemusíte jezdit daleko do zahraničí! Na českém venkově se v posledních letech vyrojilo mnoho úžasných míst, kde můžete načerpat energii z okolní čisté přírody a užívat si ničím nerušené romantické chvíle s veškerým komfortem.

Glamping na venkově

Užijte si odpočinek pod korunami stromů a věnujte se jen sami sobě! Stylový lesní Domek Forest Garden Romance pro romantické chvíle ve dvou najdete blízko krásné řeky Sázavy a tajemného vrchu Melechov. Pokud milujete saunování, jistě oceníte jedinečnou cedrovou plovoucí saunu se zázemím.

Originální wellness vás čeká i v Lučním hobitím domě. Malebný domeček zabudovaný do země nabízí kromě kouzelného interiéru s krbem také venkovní koupací bylinkový kotel. Posezení na terase a grilování si užijete také v unikátní designové chatce Útulnoff na Farmě Moulisových, která stojí hned u pastviny. Kromě glampingového luxusu se můžete těšit na bio produkty z farmy!
 

Romantika s koňmi

Romantický Vejminek na farmě u koní s relaxační zónou můžete navštívit na koňské farmě Milešov nedaleko vodní nádrže Orlík. Čekají vás nádherné výhledy do dančí obory i koňských výběhů. Romantický víkend si užijete i v historické budově v Královickém dvoře. Pokoje jsou navrženy ve staročeském stylu, aby pomohly dokreslit celkovou atmosféru areálu. Můžete si tady třeba vyjet kočárem královickou přírodou a poté si pochutnat na romantickém obědě, který vám připraví kuchař přímo vedle výběhů s koňmi. V Penzionu Jízdárně Hejtmánkovice se zase můžete projet krásnou krajinou Broumovské kotliny na hřbetu Fríských koňů, tento program je vhodný i pro úplně jezdecké začátečníky! Úžasnou atmosférou vás okouzlí malá Farma Rybníček, kde můžete nejen odpočívat nebo jezdit na koních, ale také krmit králíky a slepice, nebo vzít na procházku vycvičené kozy. Ubytujete se tady v apartmánu s výhledem na louky s pasoucími se koňmi a je jen na vás, jestli večer strávíte u táboráku nebo ve stylové hospůdce.
 

Inspirativní interiéry

Luxusní dovolenou uprostřed přírody můžete prožít i v zámeckém eco-chic hotelu Chateau Mcely. Panské sídlo s rozsáhlým přírodním parkem je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek i svatby. Vaši relaxaci ještě umocní návštěva přírodních lázní Mcely Bouquet Spa inspirovaných bylinnou aromaterapií z místních bylin. Historie na vás dýchne také v pensionu Rotschildův dvůr s vlastním hřebčínem a vinným sklepem v klidné obci Bělá. Penzion je situován v budově z 19. století a všechny pokoje jsou zařízeny ve venkovském stylu a mají výhled na louky a koně s hříbaty. Ráno vám zde navíc připraví vynikající snídani z lokálních surovin. Atmosféra první republiky na vás pak dýchne v Apartmánech u Novačky v malebném kraji Nechanicka nebo v elegantní Vile Čapek se skvělou gastronomií a wellnessem uprostřed Českého ráje.


 

Wellness a gastronomie

Absolutním tichem a bohatým wellness se můžete hýčkat v rodinném Relax Pensionu Schönwald na úpatí Nízkého Jeseníku. Domácí atmosféra, ubytování v selském stylu, tradiční domácí kuchyně připravovaná z čerstvých surovin od místních farmářů a k tomu finská sauna, parní sauna, Kneippův chodník, relaxační zóna, ochlazovací bazén, sluneční terasa, vyhřívaný venkovní bazén, masáže. Co chtít víc? Milovníci masa a vysoké gastronomie si rozhodně užijí pobyt na Angusfarmě Soběsuky. V tomto ráji hovězích steaků se vaří sezónně, lokálně a na nejvyšší úrovni z prvotřídních a čerstvých surovin od farmářů. Ke skvělému jídlu vám tady nabídnou i vynikající moravská, francouzská nebo italská vína z vlastního vinného sklepa.
Vejminek na farmě u koní Ubytování

Vejminek na farmě u koní

Krásné místo, ideální pro milovníky koní, na samotě uprostřed luk a lesů, nedaleko Orlické přehrady. Ubytujte se v romantickém stylovém vejminku, s terasou, relaxační zónou a nádherným výhledem do dančí obory a do koňských výběhů.

Pension Angusfarm Soběsuky Ubytování

Pension Angusfarm Soběsuky

Pension je vybudován v půdních prostorách restaurace s venkovskou atmosférou, na jejímž místě již v roce 1674 stála panská krčma. V restauraci máte možnost ochutnat steaky připravené z hovězího masa masného plemene Aberdeen Angus z ekologického chovu farmy Šumavský Angus.

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice Letní sporty

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice

Penzion v romantickém stylu s vlastním chovem Fríských koní a poníků najdete v krásném prostředí uprostřed Broumovských stěn. V rámci stáje Hejtmánkovice se zde nabízí projížďky na koních i pro úplné začátečníky. Oblíbené jsou procházky s poníky, kdy si celá rodina užije krásnou procházku přírodou.

Královický dvůr Ubytování

Královický dvůr

Královický dvůr leží 6 km od Slaného a je ideálním místem pro koňáky a jejich miláčky. Kromě stylového ubytování a restaurace pro Vás máme připravenou pestrou paletu jedinečných zážitků s koňmi.

Farma Rybníček Ubytování

Farma Rybníček

Farma leží na samotě uprostřed lesů a luk na Pelhřimovsku, v místech, kde končí cesta a začíná klid přírody. Je ideálním místem pro strávení dovolené. Můžete si užívat klid venkova a krásy Vysočiny nebo získat základy jízdy na koni a šermu.

Restaurace Angusfarm Soběsuky Gurmánská turistika

Restaurace Angusfarm Soběsuky

Jsme rájem hovězích steaků. Díky dokonale vyzrálému hovězímu masu plemene Angus vám můžeme nabídnout steaky připravené ze známých i z méně obvyklých partií, jako je oponka, karabáček nebo pupek. Vaříme sezónně, lokálně a bez kompromisů.

Farma Klokočov Ubytování

Farma Klokočov

Přijeďte k nám na chvíli odložit svoje starosti a užívat si klid a přirozený běh věcí uprostřed nedotčené přírody Oderských vrchů. Na biofarmě Klokočov najdete mnohem víc než jen stylové ubytování, dobré jídlo a půvabné výhledy. U nás můžete trávit čas přesně tak, jak se vám bude líbit.

Bio farma Menšík v Beskydech Životní styl

Bio farma Menšík v Beskydech

Rodinná farma Menšík leží v krásném prostředí Beskyd na úpatí hory Ondřejník. Můžete využít ubytování v plně zařízeném apartmánu a přitom nahlédnout do života farmy, která chová krávy a produkuje bio mléko.

Luční hobití dům – chata Hrádek Ubytování

Luční hobití dům – chata Hrádek

Chcete si užít báječný voňavý pobyt? Chcete si odpočinout v horkém kotli, dívat se na hvězdy a snít? Přijďte k nám do našeho Lučního hobitího domečku, který najdete v krásném prostředí Beskydských hor, v blízkosti Chaty Hrádek.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel Ubytování

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Jarošův statek Životní styl

Jarošův statek

Hladit a chovat povoleno. Jarošův statek ve Studénce je oáza, ve které si užijete přítomnosti zvířat a nepřítomnost stresu.

Forest Resort Ubytování

Forest Resort

Objevte unikátní čtyřhvězdičkový hotelový resort v téměř panenské přírodě českomoravské vrchoviny, s originálním ubytováním v moderních dřevostavbách a špičkovou gastronomií.

Útulnoff – glamping Milínov Ubytování

Útulnoff – glamping Milínov

Nádherná útulna v polích nabízí svět sám pro sebe bez signálu a moderních technologií, kde budete usínat a probouzet se s pohledem do přírody. Útulnoff vznikl s jediným záměrem – odpočinout si a načerpat síly. Za nápadem stojí farmář Pavel Moulis.

Další aktuality

Den slunovratu a svatojánské oslavy: Tipy z celého Česka

Kdo by rád znal svou budoucnost stran zdraví, lásky či vztahů, pro toho neexistuje lepší čas než letní slunovrat nebo svatojánské oslavy, vítající teplé úrodné období s delšími dny a kratšími nocemi. Letošní oslavy svatojánské noci se chystají na víkend před sv. Janem Křtitelem, který slaví svůj svátek 24. června. Protože v roce 2024 připadá svatojánská noc na pondělí, většina akcí se uskuteční právě o víkendu. Jana. Kdy a kde se slaví, a co zajímavého na svatojánských slavnostech zažijete, vám prozradí portál Kudy z nudy.
11. červen 2024 18:00
Životní styl

Nejnavštěvovanější turistické cíle 2023 podle krajů – inspirace na výlety ze všech regionů

Do Česka loni přijelo celkem 19,5 milionů turistů z toho bylo zhruba 7,4 milionů hostů ze zahraničí a víc než 12,1 milionů Čechů. Před pandemií covid-19, tedy v roce 2019, do Česka přijelo celkem 22 milionů turistů, z toho bylo 10,9 milionů hostů ze zahraničí a víc než 11,1 milionů Čechů. Loni padl historický rekord v cestování Čechů po Česku. Návrat zahraničních turistů do Česka se dá čekat letos. Prvenství v návštěvnosti turistických cílů loni držel Pražský hrad, navštívilo jej 2,2 milionu lidí. Pomyslnou stříbrnou medaili získala Lanová dráha na Petřín, kterou využilo 1,9 mil. turistů a na třetí příčce je Zoologická zahrada v pražské Troji s 1,4 mil. návštěvníky.
7. červen 2024 6:04
Životní styl

50 tipů na dovolenou na venkově

Žijete ve městě a nostalgicky vzpomínáte na prázdniny u babičky na venkově, kde se na dvorku popelily slepice a na postelích ležely nacpané duchny? S Kudy z nudy máte možnost vrátit se zpět do dětství a znovu ochutnat pravý život na venkově. Přinášíme vám tipy na místa, kde můžete prožít svou dovolenou netradičně v tradičním prostředí.
21. květen 2024 18:00
Životní styl

Tipy pro všechny kteří chtějí být fit! Využijte venkovní posilovny a fit parky

Hledáte místa, kde si protáhnout tělo na čerstvém vzduchu? Vyzkoušejte venkovní posilovny v parcích, na hřištích nebo v lese. Oblíbená jsou také workoutová hřiště, která ke cvičení využívají váhu vlastního těla. Zacvičte si na rotopedu, vyzkoušejte posilovací stroje a užívejte si radost z pohybu.
21. květen 2024 14:00
Životní styl

Cestujte eko! Navštivte krásné české lokality s pozitivním přístupem k přírodě

Snad každý chce být v dnešní době aspoň trochu „eko“. Vyrazte proto s dětmi tam, kde na to také dbají. Užijte si setkání se zvířaty, experimenty s přírodními jevy, ekologické zemědělství anebo chůzi naboso. Obdivovat přírodní scenérie, cítit vůni čerstvých i sušených bylinek a naslouchat zvukům lesa mohou díky těmto místům všichni členové rodiny společně. Oslavte také Světový den životního prostředí, který každý rok připadá na 5. června a jeho cílem je rozšířit obecné povědomí o ekologických otázkách a upoutat pozornost světové veřejnosti na zásadní ekologické výzvy současnosti. Tématem letošního roku je obnova půdy, desertifikace a odolnost vůči suchu.
21. květen 2024 13:19
Životní styl

Lidové pranostiky: červenec, srp svaté Markéty a chladná rána svaté Anny

Znáte průpovídky svatá Anna, chladna z rána, svatá Markéta hodila srp do žita anebo že co červenec nedovaří, to už srpen nedopeče? Červenec je měsícem slunce, sklizně, hojnosti a bohaté úrody, k níž se upínala většina pranostik v předcházejících měsících. Pojďte se seznámit s úrodou červencových pořekadel na Kudy z nudy!
21. květen 2024 9:05
Životní styl

Neobjevené skvosty pro sezonu 2024

Zažít Česko a objevit zajímavá místa bez davů? Vybírejte z bohaté nabídky tipů na dosud neobjevené skvosty Česka pro letošní rok. Cílem agentury CzechTourism spolu s regiony je rozvíjení návštěvnosti neobjevených koutů České republiky udržitelnou formou. Nechte se inspirovat dosud neobjevenými místy a vydejte se za poznáním napříč Českou republikou. Tipy z regionů na neobjevené skvosty letošního roku čítají celkem 42 atraktivit, z každého kraje vždy tři. Vydejte se za poznáním zajímavých a neobjevených míst ve všech 14 krajích.
13. květen 2024 7:56
Životní styl

Česko ve filmu: nejlepší filmy režisérky Věry Plívové-Šimkové

Páni kluci, Přijela k nám pouť, Krakonoš a lyžníci anebo Lišáci, Myšáci a Šibeničák: to jsou nejznámější filmy scénáristky a režisérky Věry Plívové-Šimkové. Jsou prodchnuté laskavostí, humorem a nadsázkou, a už desítky let patří do zlatého fondu české kinematografie. Seznamte se s nimi na Kudy z nudy!
10. květen 2024 12:05
Životní styl