Vysoká

Prozkoumejte obec Vysoká, která se nachází asi 10 kilometrů od Mělníka, a její nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec se nachází v turistické oblasti Mělnicko – Kokořínsko. Skládá se z několika částí – Vysoká, Bosyně, Střednice, Strážnice, Chodeč a Rymáň. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Dominantou obce je kostel sv. Václava. Ve Vysoké můžete navštívit Dům řemesel Arcadis.

Obcí prochází hranice CHKO Kokořínskomalebné oblasti s krásnými pískovcovými útvary, skalními obydlími, tůněmi či vesničkami s lidovou architekturou. Například za návštěvu stojí krvomlýn – skalní mlýn a skalní byty Harasovskalní reliéfy

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. V létě oceníte blízkost přírodního koupaliště Harasov v Kokořínském dole. Milovníkům sportu je k dispozici fotbalové hřiště, vedle něj se nacházejí tenisové kurty a dětské hřiště. Další hřiště pak lze využívat i u jedné ze školních budov, kde mohou zájemci vyzkoušet i lezeckou stěnu.

Při nepřízni počasí je možné pro sportování využít Sokolovnu ve Vysoké, která zároveň slouží i jako kulturní stánek se sálem pro cca 250 lidí.  Vedle sokolovny bylo též vybudováno místo k relaxaci a odpočinku společně se cvičebními prvky pro ty, kteří by se chtěli trochu protáhnout. Menší dětské hřiště je též v Chodči a několik dětských herních prvků je také na hřišti ve Střednicích. Okolí obce může také nabídnout cyklotrasy, které vedou Kokořínským, Zimořským a Truskavenským dolem. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Vysoká

Přírodní koupaliště Harasov v Kokořínském dole

Nádherné přírodní koupání v Kokořínském dole 12 km od Mělníka. Rybník lemují pískovcové skály. Nad osadou Harasov leží hrad postavený ve 14. století.
Vysoká, Středočeský kraj

Krvomlýn – skalní mlýn a skalní byty Harasov na Kokořínsku

Mlýn byl postaven na místě bývalého skalního hrádku v Harasově. Jeho pozůstatkem je mlýnice, která byla přestavěna na knížecí hájovnu Černínov. Když byl stavěn nový mlýn blíže Harasova, musel být přejmenován na Nový mlýn. Nyní je ve skalním mlýně rekreační obydlí.
Vysoká, Středočeský kraj

Bývalý hotel Harasov na Kokořínsku

Do hotelu se dříve jezdila rekreovat prvorepubliková pražská smetánka. Hotel má výbornou polohu u obce Vysoká, údolí je kryté ze všech stran a otevírá se jen k jihu.
Vysoká, Středočeský kraj

Skalní reliéfy u Harasova

Na jihozápadní straně harrasovského rybníka se nacházejí skály s poměrně netypickou výzdobou – čínskými reliéfy – jin a jang s osmi trigramy a Wu Fu Peng Shou, které nechal zhotovit Stanislav Řehák před začátkem 2. světové války.
Vysoká, Středočeský kraj

Fotografická škola Matela Studia

Fotografická škola Matela Studia nabízí workshopy, vícedenní tvůrčí dílny, několikaměsíční kurzy i dvouleté studium pro všechny úrovně zájemců od začátečníků po akreditované studium profesionální fotografie.
Vysoká, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Vysoká

Penzion, bistro a kemp v letovisku Harasov

Jedinečný areál v CHKO Kokořínsko s nabídkou služeb penzionu, kempu a bistra na břehu stejnojmenného rybníka, který je jedním z nejlepších míst ke koupaní v kraji.
Vysoká, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Mělnicko – Kokořínsko


Na hrad Kokořín za loupežníky

Lehce strašidelné ladění může mít návštěva hradu Kokořín – víte, že byl údajným doupětem Petrovských loupežníků?

Pěší trasa přes rokle a skály z Kokořína do Mšena

Naplánovali jste si výlet na Kokořín a přemýšlíte, s čím spojit prohlídku hradu? Rozhodně by byla škoda jet sem jen na otočku a hned se vracet, ať už jste vyrazili s celou rodinou, v páru nebo třeba sami. Okolní příroda nabízí spousty zajímavostí a míst, kde se pobavíte a ledacos se dozvíte.

Zažijte adrenalin na kole nedaleko Prahy

Udělejte si pořádný cyklovýlet v okolí Prahy. Projedete se z Horoměřic do Kralup nad Vltavou a zpátky krásným údolím Únětického potoka a přírodní rezervací Roztocký háj – Tiché údolí. Užijete si trochu adrenalinu na uzoučkých stezkách podél Vltavy a během přestávek bude vašemu oku lahodit pohled na pěkné přírodní scenérie. Kopcovitá trasa je poměrně náročná, a tak děti tentokrát raději nechte doma.

Okruh z Mělníka na Kokořín

Projeďte se po kouzelném kraji hlubokých údolí, roubených staveb a jedinečných skalních útvarů. Cílem naší příjemné trasy je hrad Kokořín.