Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Slovácko > Vnorovy

Vnorovy

Prozkoumejte vinařskou obec Vnorovy u Veselí nad Moravou a nabídku turistických atraktivit. Obec je rodným místem básníka Jana Skácela. Nachází se zde přístaviště na Baťově kanále, kolem kterého vede i cyklistická stezka s návazností na Moravskou cyklotrasu. Místní koupaliště je známé nejčistší vodou v regionu! Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Slovácko. Součástí je také ves Lidéřovice. První zmínky o obci jsou z druhé poloviny 13. století. V roce 1673 byla poprvé povýšena na městečko. K pamětihodnostem patří novobarokní kostel s prvky secese sv. Alžběty Durynské, postaven roku 1909. Dále sousoší Nejsvětější Trojice z roku 1745, socha sv. Jana Nepomuckého z r. 1747, socha sv. Floriána v Lidéřovicích z r. 1749, kaple Panny Marie, postavena v roce 1898.
 
Nejznámnějšími rodáky jsou Jan Skácel, jeden z největších moravských básníků a jeho bratr Petr Skácel, akademický malíř. Narodil se zde také spisovatel a básník, autor knih o Slovácku František Zýbal. Na faře u svého strýce ve Vnorovech žil v letech 1870 – 1888 hudební skladatel Leoš Janáček

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Udělejte si výlet z přístaviště Vnorovy po Baťově kalále, projeďte si cyklostezku Baťův kanál. V blízkosti jsou také přírodní památka Osypané břehy u Strážnice, meandry Moravy i národní přírodní památka Váté písky u Bzence. Za návštěvu rozhodně stojí skanzen ve Strážnici a zde již začíná krásná chráněná krajinná oblast Bílé KarpatyOkolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Vnorovy

Půjčovna lodí Vnorovy – na palubě zážitků Baťovým kanálem

Vydejte se na překrásnou plavbu unikátní vodní cestou – Baťovým kanálem. Z paluby lodě, kterou si budete řídit sami poznávejte krásu tohoto známého koutu Moravy. K řízení hausbótů a malých rekreačních lodí totiž nepotřebujete žádný průkaz ani zkoušky. Vítejte na palubě...
Vnorovy, Jihomoravský kraj

Přístaviště Vnorovy na Baťově kanále

Přístav Vnorovy – Plavební komora Vnorovy I. se nachází na plavebním kanále mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí, v blízkosti jezu Vnorovy na řece Moravě. Kotvení je zde povoleno přes noc pouze po dohodě.
Vnorovy, Jihomoravský kraj

Únikovka Vnorovy – Tajemství vinného sklepa

Zveme vás na Jižní Moravu do kraje slunce, vína a dobrých lidí. V naší únikové hře máte možnost nahlédnout do opravdového vinného sklepa, ucítit jeho vůni, něco se naučit, ale hlavně se výborně pobavit.
Vnorovy, Jihomoravský kraj

Buďte stále v pohodě s Galerií na vodě

Navštivte jedinou plovoucí výtvarnou dílnu a prodejnu originálních ručně malovaných triček, šatů i věcí pro radost. Máte-li chuť, pokuste se vytvořit vlastní malovaný hrnek nebo pirátský šátek.
Vnorovy, Jihomoravský kraj

Užijte si rozmarné léto na Baťově kanále

Zapomeňte na všední starosti a postavte si stan přímo u vody, proplujte plavební komorou, nechte se unášet proudem řeky Moravy. Využijte k tomu našich kánoí, motorových člunů a hausbótů nebo si naplánujte skupinovou plavbu s naší výletní lodí sv. Anna.
Vnorovy, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v obci Vnorovy

Kapka přírody – ovocné a bylinné sirupy ze Vnorov

Paní Monika Makovičková ze Vnorov vyrábí vynikající sirupy a pečený čaj. Je nositelkou certifikátu Tradiční výrobek Slovácka® a ráda vám nabídne své okurkový, zázvorový, citrónový nebo sirup z červené řepy, ale i pečený čaj z citrusových plodů a zázvoru nebo výborný jahodový džem.
Vnorovy, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Slovácko


Po stopách šlechtických rodů: s rodem Althannů na zámek ve Vranově nad Dyjí a další barokní zámky Moravy

Hrady a zámky se řadí k nejčastějším cílům mnoha turistů a výletníků. Region jižní Moravy nabízí těchto kulturních památek velké množství. Pokud patříte k milovníkům zámeckých interiérů, pak jistě oceníte právě ty barokní, které patřívají k nejhonosnějším. Na jižní Moravě je takových skvostných zámků celá řada – navštívit můžete zámek ve Vranově nad Dyjí, Mikulově, Valticích, Miloticích, ve Slavkově nebo v Lysicích.
Barokní zámky Moravy, Na hrady a zámky

Po stopách šlechtických rodů: v Miloticích se projdete v historickém kostýmu kolem zámku jako členové rodiny Seilernů

Místo, kde si vy i děti splníte své sny o princích a princeznách z dávných časů, se jmenuje Milotice. Kromě prohlídky historických interiérů tu totiž nabízejí prohlídky v kostýmech – a ty si oblečete vy, nikoliv průvodci!

Výlet do kraje Želar a žítkovských bohyní

Do vydání knihy Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové byly Kopanice, tedy magicky krásná krajina Bílých Karpat s pěti vesnicemi kolem Starého Hrozenkova, zapomenutým koutem Moravy. Dnes se sem pořádají zájezdy a krajina zažívá nebývalý nápor turistů.
Starý Hrozenkov, Cesty krajinou

Výlet za příběhem misionářů ze Soluně

Velkomoravská říše je pevně spojená se jmény věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Ač nás od doby, kdy žili, dělí jedenáct století, jejich příběh je dodnes živý. Svědčí o tom i fakt, že Cyril a Metoděj jsou hlavními patrony Moravy a v roce 1980 je papež Jan Pavel II. prohlásil za spolupatrony Evropy.