Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna lodí Vnorovy - na palubě zážitků Baťovým kanálem

Půjčovna lodí Vnorovy - na palubě zážitků Baťovým kanálem

Letní sporty
Vydejte se na překrásnou plavbu unikátní vodní cestou - Baťovým kanálem. Z paluby lodě, kterou si budete řídit sami poznávejte krásu tohoto známého koutu Moravy. K řízení hausbótů a malých rekreačních lodí totiž nepotřebujete žádný průkaz ani zkoušky. Vítejte na palubě...
Baťův kanál je ryze rekreační a historickou vodní cestou, která je ideální pro trávení vaší dovolené na lodi. Trasa spojuje Otrokovice a Rohatec. Každý se může stát kapitánem lodi a může svoji dovolenou proměnit v nádhernou plavbu po trase téměř 80 km vodní cesty.

V současné době si můžete pronajmout 3 lodě (Erik, Elisabeth a Veronika) a jezdí se od dubna do října. Ovládání lodí je jednoduché. Před vaší plavbou pod dohledem místních zkušených kapitánů usednete za kormidlo a plavidlo vám bude ukázáno v praxi. Po zaškolení již nic nebrání tomu, abyste vypluli za dobrodružstvím Baťova kanálu.

Výchozí a cílovou základnou našich plavidel je stylový přístav Vnorovy, nacházející se těsně nad plavební komorou Vnorovy I. Vnorovy jsou ale též technickým unikátem - kanál zde kříží řeku Moravu a pro bezpečné přetahování nákladních lodí zde byla zřízena lodní lanovka, jejíž zbytky můžeme obdivovat dodnes. V areálu přístavu je zabezpečeno parkování pro vaše automobily, k dispozici je i prodej občerstvení či zcela ojedinělá Galerie na vodě. Tato je umístěna na lodi Rozárka a čekají vás zde originální hrnečky, misky, polštářky a trička zdobená tvůrčí ručkou Jany Šulcové, nebo šaty a haleny navrhované a šité Kateřinou Vadovičovou. V prostorách přístavu a navazující plavební komory je rovněž možné stanování a táboření, též se zde nachází půjčovna kajaků.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 9. 2019