Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Krušné hory > Hora Svatého Šebestiána

Hora Svatého Šebestiána

Obec Hora Svatého Šebestiána se nachází zhruba 15 kilometrů severozápadně od Chomutova, nedaleko hranic s Německem. Přímo v ní a v jejím okolí najdete nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec se nachází v turistické oblasti Krušné hory, její založení souvisí s hledáním a těžbou rudy. Mezi nejzajímavější památky patří sloup se sochou Dobrého pastýře a místní radnice, v blízkosti Hubertova studánka. I přes své drsné klimatické poměry vyhledávaným rekreačním střediskem. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické přírodní cíle jako jsou vodopád Chomutovky, poloumělé jezírko Krušnohorské oko, Medvědí vodopád a Obnovená rašeliniště, Dieterova štola

Obec je oblíbeným východiskem pro turisty a cykloturisty, kteří odtud mohou putovat Bezručovým údolím, okolo potoka Kamenice, k Novodomským rašeliništím, ale i na druhou stranu směrem k Sasku, na Skleněný vrch, do Nové Vsi či na Křimov. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Krásná je procházka Nádražní alejí. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Hora Svatého Šebestiána

Vodopád Chomutovky

Vodopád Chomutovky se nachází nedaleko rozcestí Bezručovo údolí v bezprostřední blízkosti asfaltové silničky, po které také vede červená turistická značka. Chomutovka zde přepadává přes tři metry vysoký terénní stupeň a vytváří tak jediný vodopád na svém toku.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Sjezdy na kárách v Krušných horách

Bezmotorové čtyřkolky s pohonem na lidskou sílu pomocí šlapek vás svezou Bezručovým údolím. Pojedete z kopce dolů a vychutnáte si sjezd až do údolí. Káry jsou naprosto ekologické, s pohonem na lidskou sílu, pomocí šlapek.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Cykloregion Krušné hory – na kole po obou stranách Krušných hor

Užijte si jízdu na kole po obou stranách Krušných hor – české i německé. Díky projektu Cíl3 „Cykloregion Krušné hory“ vzniklo propojení souběžně vedoucích magistrál: Krušnohorské na české straně a dálkové trasy Sächsische Mittelgebirge na německé straně.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Medvědí vodopád v Krušných horách

Medvědí vodopády najdete u turistického rozcestí Bezručovo údolí, nedaleko Hory Sv. Šebestiána. Vodopády mají dva stupně horní stupeň má výšku 5 metrů, dolní 6 metrů. Nejkrásnější pohled na vodopády je na jaře, v době tání.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Krušnohorská magistrála

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami vede přes celé Krušné hory cyklistická a běžecká Krušnohorská magistrála. Celková délka trasy je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Poloumělé jezírko Krušnohorské oko

Jezítko Krušnohorské oko se nachází nedaleko obce Hora Svatého Šebestiána.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Za hornickou historií a rekreací do obce Hora Svatého Šebestiána v Krušných horách

Hora Svatého Šebestiána je obcí s bohatou a pohnutou historií. Leží severozápadně od Chomutova a rozkládá se v horské oblasti Krušných hor nedaleko státní hranice s Německem. V současnosti je i přes své drsné klimatické poměry vyhledávaným rekreačním střediskem.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Bývalá obec Pohraniční v Krušných horách

Po roce 1945 bylo díky tzv. "odsunu" vysídleno mnoho do té doby prosperujících krušnohorských obcí. Jednou z byla i obec Pohraniční. Nacházela se na samotné hranici, kde plynule navazovala na německý Reitzenhain.
Hora Svatého Šebestiána, Ústecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti Krušné hory


Už jste byli na královském hradě Hněvín s vyhlídkovou věží a hvězdárnou?

Dominantou města Mostu je Hněvín, původně královský hrad z dob Václava I. Protože jej za třicetileté války dobyli Švédové a drželi se tu více než rok, byl hrad na žádost obyvatel později zbořen. Replika někdejšího středověkého sídla vznikla po romantické přestavbě koncem 19. století. Až si hrad prohlédnete, vyražte k přesunutému kostelu, nejdelší lanovkou vyjeďte na Komáří vížku a následně můžete strávit čas pochodování mezi skálami v Tisé.
Most a Hněvín, Na hrady a zámky

Příběh živé a mrtvé vody: v hlavní roli smolinec a Marie Curie-Sklodowská

Smolinci říkávali staří horníci pechstein, kámen smůly. Když na něj narazili při těžbě, bylo jasné, že končí nejenom stříbrná žíla, ale i výdělek. Proklínaný kámen ale na počátku 20. století vrátil Jáchymovu někdejší lesk, a to díky manželům Curieovým, kteří v něm objevili prvek zvaný radium.

Na běžky na Boží Dar po oblíbené trase Lukáše Bauera

Boží Dar není jen město pod nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem, ale s nadmořskou výškou 1 028 m také nejvýše položené město v České republice. A aby těch nej- nebylo málo, mají tu ještě něco výjimečného: v Božím Daru totiž žije Lukáš Bauer, nejlepší český reprezentant v běhu na lyžích.

Výlet za turistickými atraktivitami Jáchymova

Slavné hornické město Jáchymov bylo založeno na počátku 16. století na úpatí Krušných hor u bohatých nalezišť stříbrné rudy. Z jáchymovského smolince izolovali na přelomu 19. a 20. století manželé Curieovi rádium – a radioaktivní voda se využívá k léčbě ve zdejších lázních. Přijeďte načerpat energii do prvních radonových lázní na světě.