Kravaře

Kravaře jsou jedním z center Hlučínského Slezska, území se specifickou minulostí, které si uchovává charakteristické nářečí, kroje i zvyky. Leží východně od Opavy a západně od Hlučína v údolní nivě řeky Opavy, nejpřitažlivějším turistickým cílem je zdejší zámek, barokní klenot Slezska.

Co musíte vidět v Kravařích

Dominantou města viditelnou z několika desítek kilometrů je mohutný novogotický kostel sv. Bartoloměje s bílou renesanční věží, která vznikla na počátku 16. století. V barokním zámku si prohlédnete stálé expozice, které mapují zámecký život Eichendorffů a také historii města a život obyčejných lidí na Hlučínsku. Za vidění stojí zámecká kaple sv. Michaela archanděla; jako jedinou ji nepoškodil požár roku 1937, který zničil stropy s rokokovými freskami i vnitřní vybavení s bohatou výzdobou.
 

Kravařsko a Josef Seyfried

Chrámová loď kostela sv. Bartoloměje, fara, pošta a klášter, nyní sídlo městského úřadu, novogotický cihlový kostel sv. Jana Křtitele v Sudicích a další větší i menší církevní stavby v okolí i v Polsku jsou dílem kravařského rodáka, stavitele Josefa Seyfrieda (1865–1923). Architekturu studoval jako samouk, v Kravařích podle jeho návrhu vzniklo několik monumentálních i drobných užitkových staveb, navržených v duchu severoněmecké pseudogotiky.
 

Od golfu přes aquapark až k vodníkovi

V době barokní přestavby zámku založil Jan Rudolf Eichendorff také rozsáhlý anglický park. Vedle milovníků přírody ho mají rádi i golfisté, část slouží jako golfové hřiště. Řadu volnočasových aktivit nabízí sportovní a rekreační komplex Buly Aréna, kde kromě zimního stadionu, posilovny, tenisových kurtů a adventure golfu najdete i aquapark. K výletům do okolí láká zámek ve Velkých Hošticích anebo Mlýn vodníka Slámy; můžete se tu například projet na lodičce anebo si užít piknik v lukách.

Turistická informační centra


Zámek Kravaře – vydejte se za historií na barokní zámek

Zámecká expozice představuje průřez historií zámku od alchymisty Sendivoje přes rodinu Eichendorffů až po 20. století. Nahlédnete také do barokní kaple s monumentální stropní freskou. Kolem zámku se rozprostírá anglický park, na jehož části se dnes hraje golf.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Aquapark Kravaře

Aquapark Kravaře je moderní aquapark, který svým návštěvníků nabízí příjemný odpočinek a relaxaci v bazénu, vířivce, divoké řece, brouzdališti a nebo na tobogánu.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Zámecký anglický park v Kravařích

Zámek obklopuje historicky anglický park o současné rozloze 19 ha s rybníky, potůčky a romantickými průhledy na zámeckou budovu.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Mateřské centrum Opička Kravaře

Mateřské centrum Opička – nabízí hrátky a cvičení s dětmi už od 3 měsíců, kroužky – AGJ, hry bez hranic, disco tanečky, pastelka – výtvarný kroužek, maňáskové divadélka, akce pro děti, soukromé oslavy, animační programy.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Zámecký golf club Kravaře – golfové minimum na severní Moravě

Rádi byste se naučili alespoň základy golfu? Tak přesně pro vás je připraven jednodenní pobyt v Kravařích na Hlučínsku. Zámecký golf club Kravaře disponuje devítijamkovým golfovým hřištěm, které je začleněné nenásilně mezi vegetaci vzrostlých dřevin zámeckého parku v Kravařích.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Kostel sv. Bartoloměje v Kravařích

Kostel sv. Bartoloměje tvoří dominantu města viditelnou desítky kilometrů.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Sportovní a rekreační komplex Buly Aréna Kravaře

Aktivní odpočinek v krásném prostředí. Vyzkoušet můžete ledovou plochu, posilovnu, aquapark, tenisové kurty, basketbalové hřiště či advanture golf, bowling... Možné je i posezení či řízená degustace ve vinném sklípku.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Zámecká kaple sv. Michala v Kravařích

Zámecká kaple, která uzavírá zadní trakt, je starší než přestavba zámku – pochází z roku 1662, později ji vyzdobil významný slezský barokní sochař J. J. Lehner a malíř I. E. Eckstein.
Kravaře, Moravskoslezský kraj

Pojeďte na výlet


S osobností na procházku: po Ostravě a okolí s rodem Rothschildů

Ostrava a celá oblast Hlučínska, ohraničená státní hranicí s Polskem a řekami Opavou a Odrou, byla od první poloviny 19. století až do druhé světové války královstvím významného rodu Rothschildů. S Kudy z nudy vás pozveme za známými bankéři a průmyslníky na procházku: napřed pěšky po Ostravě-Vítkovicích, a pak po okolí. Tam ale bude rozumnější využít auto nebo kolo.
procházka Ostravou, Výlety s příběhem

Nejen zimní toulky v Beskydech: poznejte Těšínské Slezsko

Beskydy, na východě Česka u česko-polsko-slovenského trojmezí, nabízí skvělé podmínky pro trávení zimní dovolené. Vyberou si tu vyznavači sjezdového lyžování, běžek nebo skialpinismu. A pokud zrovna není sníh? Pak zde naleznete hustou síť turistických tras! Anebo lze vyrazit za poznáním.
Jablunkov, Cesty poznání

S osobností na procházku: po Opavě s architektem Leopoldem Bauerem

Architekt Leopold Bauer (1872–1938) sice v Opavě nikdy nežil, ale pro město navrhl několik krásných a obdivuhodných staveb. Vypravte se s námi na procházku po opavské okružní třídě od knihovny Petra Bezruče k obchodnímu domu Breda a ke kostelu sv. Hedviky.
procházka Opavou, Pěšky po Česku

Běžecká trasa Třinec – Lesopark

V Třinci jsou na výběr hned 2 trasy v populárním Lesoparku. Můžete si vybrat trasu buď po asfaltu, nebo po šotolinových cestách. Jedná se o ideální trasy pro skupinové tréninky sportovců se zázemím sousedního sportovního areálu. Většina vede po asfaltových cestách protínajících lesopark. V nezbytných úsecích je trasa vedena po šotolinové stezce.
běžecká trasa Třinec, Cesty pro zdraví