Vranovice

Prozkoumejte obec Vranovice ležící necelých 40 km jižně od Brna a nabídku turistických atraktivit. Vranovice v turisticky přitažlivé oblasti jižní Moravy návštěvníkům nabízí možnost poznat chráněné památkové objekty, zajímavosti i vinařské a lidové tradice. Jsou také výborným výchozím místem pro výlety za poznáním krás blízkého okolí, ať už vlakem, pěšky nebo na kole. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál. První písemná zmínka o obci Vranovice se datuje k roku 1257 věcnou poznámkou o přifaření do Přibic. Dle archeologických nálezů však bylo místo osídleno již dříve. 

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. S historií a okolím Vranovic vás seznámí naučná stezka vrány Krákorky. Místem pro hry i odpočinek je park oddechu Hlinek ve Vranovicích. Historický lis, putny, dubové sudy a další exponáty si můžete prohlédnout v muzeu vinařství. xPříjemná je blízká přírodní rezervace Plačkův les. Blízká je chráněná krajinná oblast Pálava. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Turistická informační centra


Akce v obci Vranovice

Nezapomínejte na úsměv

Beseda s režisérem Zdeňkem Troškou.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Aktivity v obci Vranovice

Naučná stezka vrány Krákorky

Naučná stezka vrány Krákorky ve Vranovicích v délce 5,5 km vás zavede na krásná místa v obci, ale také lesem. Čeká na vás 8 zajímavých stanovišť a s našim Průvodcem tato procházka bude ještě krásnější a veselejší.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Park oddechu Hlinek ve Vranovicích

Obří venkovní šachovnice s půlmetrovými dřevěnými figurami, hřiště s posilovacími stroji či pískoviště. To vše je součástí přírodního parku ve Vranovicích na jižní Moravě.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Půjčovna kol ve Vranovicích

Nová půjčovna kol a veškerého cyklistického příslušenství.
Vranovice, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Pálava a Lednicko-valtický areál


Tak trochu jiná zima v Mikulově aneb v zimě do Lednice

Prožijte adventní čas v klidné zimní atmosféře starobylého města Mikulova a udělejte si radost malými dárky z vánočního jarmarku. Blízký zámek Lednice, skromné to venkovské sídlo rodiny Lichtenštejnů, vás zase zve na zimní prohlídky nádherných interiérů. Pobyt v Lednicko-valtickém areálu můžete ještě okořenit plavbou s vůní svařeného vína po řece Dyji k Janohradu anebo návštěvou zámeckého skleníku, kde pořád něco kvete!

Trojúhelník Lednicko-valtickým areálem na kole

Nenáročný cyklovýlet vás zavede na nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu. Trasa vychází z Břeclavi a protíná nivu Dyje, proplétá se okolo Janova hradu k Minaretu, zámku Lednice, Chrámu Tří Grácií, zámku ve Valticích a Bořím lesem přes Rendez-Vous se vrací zpět do Břeclavi. Celý okruh měří 37 kilometrů a mimo krátkého stoupání z Valtic po silnici č. 40 k benzínce, vede po rovině.

Objevte všechny krásy Mikulovska

Když se vracíte z jihu zpátky do České republiky, Mikulov je prvním městem, které vás zdaleka vítá a ujišťuje, že jste zase doma. Malebný zámek na kopci posetém hezkými domečky ční nad okolní pálavskou přírodou. Zastavte se a poznejte zdejší historii, projděte se přírodou a okoštujte vynikající výsledky práce místních vinařů.

Za vínem do Velkopavlovické oblasti

Vydejte se pěšky nebo na kole za vínem. Ve skutečnosti není důležité jak, protože pokud navštívíte některý z nepřeberného množství moravských vinných sklípků, patrně stejně půjdete domů po svých a kolo vám bude sloužit spíše jako opora při chůzi. Alespoň budete mít více času pokochat se krásou nekonečných vinic. Moře je fajn, ale daleko. Morava také začíná na "M" a je o poznání blíž. Ruku na srdce, kolikrát jste byli v opravdovém moravském sklípku a "zabékali" si s cimbálovkou?