!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Park oddechu Hlinek ve Vranovicích
Životní styl

Park oddechu Hlinek ve Vranovicích

Obří venkovní šachovnice s půlmetrovými dřevěnými figurami, hřiště s posilovacími stroji či pískoviště. To vše je součástí přírodního parku ve Vranovicích na jižní Moravě.
Venkovní posilovna park Hlinek se nachází se v těsném sousedství lesa zvaném Hájek a vyžití v něm najdou všechny věkové skupiny obyvatel, včetně dětí a důchodců. Místo je vybavené pískovištěm, venkovní posilovnou, šachy, ohništěm i altánem.

Šachy (figurky) jsou uloženy v uzamčené budce v parku. Zájemci, kteří si budou chtít zahrát šachy si mohou vyzvednout klíče v Turistickém informačním centru na vlakovém nádraží. V roce 2020 byly šachové figurky obnoveny.

Pro trávení volného času je Hlinek často vyhledávaným místem. Kromě toho se v něm odehrávají každý rok velké volnočasové akce, jako jsou Pohádkový les, Vranovický Hlinek v závodech traktůrků a fréz nebo Vranovický kros.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 3. 2021