!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka vrány Krákorky
Příroda

Naučná stezka vrány Krákorky

Naučná stezka vrány Krákorky ve Vranovicích v délce 5,5 km vás zavede na krásná místa v obci, ale také lesem. Čeká na vás 8 zajímavých stanovišť a s našim Průvodcem tato procházka bude ještě krásnější a veselejší.
Naučná stezka vrány Krákorky a její osm zastavení má seznámit děti  s historií Vranovic, zde žijícími živočichy či rostlinami, vinařstvím, ale i historií vranovické železnice nebo místními památkami. Naučná stezka, jejíž celková délka je 5,5 kilometrů, začíná na vranovickém nádraží, odkud pokračuje směrem k vinotéce a dále k železničnímu přejezdu u ulice Přibické, dále pak ke hřbitovu, do Hájku a poslední zastavení je v parku Hlinek.

Všechna zastavení jsou doplněna originálními hracími prvky a lavičkami z akátového dřeva pocházejícími z dílny architekta Iva Urbana.

V Turistickém informačním centru na nádraží si můžete vyzvednout Průvodce, který pro vás má nachystané úkoly k daným stanovištím a po splnění na vás čeká odměna.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 5. 2021