!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Chaty a chalupy

Chaty a chalupy celá ČR

U nás najdete pestrý výběr chat a chalup po celém Česku s přímými kontakty na majitele. Vybrat si můžete venkovské bydlení jako z pohádky, stromové i plovoucí domečky a dokonce i zařízení bez vymožeností moderní doby, tedy bez televize, internetu a počítačů, zkrátka jako kdysi před stovkami let.

Dovolená s vůní dřeva

Stylové ubytování ve srubu, který vypadá jako středověká tvrz, kde voní 120 let staré smrkové dřevo a kam je televizi a dalším moderním vynálezům vstup zakázán: právě to nabízí usedlost Gerstein s výhledem na malebnou Vysočinu. Veškerý komfort a navrch ještě romantickou atmosféru s luxusním interiérem kombinují roubenky v Jeseníkách, v malebném údolí pod Červenohorským sedlem. Báječný odpočinek ve zrekonstruované komfortní roubené chalupě si užijete také v Křižánkách v srdci Žďárských vrchů.
 

Vzhůru na stromy

Tree House neboli stromové domy jsou atraktivní a pro únik před civilizací jako stvořené. Několik jich najdete v krásném lesním prostředí pod vrcholem Babího lomu u Lelekovic: Tree House Babí lom, Tree House U jezevce a Tree House Sojčí hnízdo. Další stromové domy vznikly ve středních Čechách, v Resortu Green Valley v Chotýšanech. Neobvyklé ubytování v korunách stromů jako na pravém africkém safari zažijete i v Safari kempuzoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem; kde se vám podaří snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů?
 

Dovolená v pohádce a na vodě

Jako v pohádce se vám bude bydlet v Pohádkové vesničce Podlesíčko, ve veselých pohádkových chaloupkách za hotelovým resortem Podlesí v rekreační oblasti Žďárských vrchů. Originální je i pobyt v dřevěných chatičkách bez elektřiny, zato plovoucích na vodní hladině nebo vznášejících se ve vzduchu: takový zázrak nabízejí Dobčické rybníčky kousek od Holašovic, vesnice zapsané mezi památkami UNESCO.


Nabídka ubytování v chatách a chalupách v ČR s přímými kontakty na majitele...

Zobrazit více
13. duben 2021 11:00

10 tipů na bydlení u vody

Přemýšlíte, kam jet letos na dovolenou a kde se ubytovat? Jestliže ve vás dříme romantická duše, určitě oceníte možnost strávit volné dny na neobvyklém místě nedaleko rybníků a řek. Na výběr jsou chatičky těsně nad vodní hladinou, prastaré mlýny s bohatou historií i místa zcela netradiční – třeba houseboaty nebo mobilheimy s luxusním vybavením.