Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Chaty a chalupy
Objevte netypické a raritní ubytování v Česku

Chaty a chalupy celá ČR

Chcete objevovat krásy České republiky a zároveň si užít soukromí a klid s rodinou nebo přáteli? Inspirujte se v široké nabídce ubytování, kde najdete chaty a chalupy v nejkrásnějších koutech naší republiky. Už nemusíte bezcílně hledat cíl své cesty, stačí si vybrat a zkontaktovat přímo majitele.

Objevte nejkrásnější chaty a chalupy, kde strávíte vysněnou dovolenou v pohodlí se svými blízkými

Chcete zažít dobu dávno minulou bez novodobých vymožeností a přesto v kombinaci s luxusem? Chaty a chalupy ve všech částech naší republiky nabízejí rozmanité možnosti, ať už se rozhodnete pro cestu do minulosti na středověkou tvrz, kde mají novodobé technologie vstup zakázán, nebo pro luxusní, nově zrekonstruované roubenky, kde se můžete při chladných večerech ohřát u kachlových kamen nebo si ugrilovat maso za každého počasí v grilovacím domku. Jestliže rádi trávíte dovolenou na sjezdovkách čí na běžkách, horské chaty a chalupy nabízejí sauny, vířivky i bazény, kde po sportovním výkonu zrelaxujete a z dovolené se vrátíte opravdu odpočinutí. Láká vás neobvyklý zážitek, o kterém budete dlouho vyprávět? Můžete strávit noc v chaloupce na stromě, kde zažijete nebeský klid a božský spátek. Spoustu cyklostezek v krajině vína, kde poznáte pohostinnost místních a objevíte krásy nejen přírodní, ale i kulturní, najdete na Jižní Moravě. A kdo by si rád nezavzpomínal na dětství, kdy čas plynul tak nějak pomaleji, po celodenním zážitku si v klidu jen tak sednul u ohně u chaty nebo chalupy, opekl si buřt a zazpíval. Dovolenou můžete strávit v klidu, vyberte si cíl cesty a nechte se překvapit pohodlím, službami a luxusem, které nabízejí chaty a chalupy z naší nabídky. 
 

Neomezujte se pravidly hotelu, vyberte si chaty a chalupy a jeďte po své trase

Ať už se chystáte na dovolenou do Čech, na Moravu nebo do Slezska, ať už si vyberete za cíl naše severní hory, Šumavu, Beskydy, jihočeské rybníky, lázně, muzea,  malebnou Vysočinu nebo víno a pamětihodnosti Jižní Moravy, tak jsou chaty a chalupy jasnou volbou pro ty, kteří chtějí prožít volno v klidu a pohodlí chaty nebo chalupy, kde vás netlačí omezený čas na snídani nebo neruší sousedé ve vedlejším pokoji. Prožijte své volno podle svých představ, nechte se překvapit luxusem, službami i vybavením chat a chalup, ať už se jedná o sportovní vybavení, bazény, vířivky, wifi, grily, ohniště nebo sauny. Stačí jen najít tu pravou…
Zobrazit více

Aktivity

Tree house Hrusice

V obci Hrusice nedaleko Říčan stojí ukrytá v korunách stromů prosklená chatka. Její okolí tvoří les a pastviny, na které se pasou ovce. Jednoduché ubytování poskytuje dokonalý zážitek milovníkům přírody.
Hrusice, Středočeský kraj

Chata v lese – netradiční ubytování na samotě

Na břehu jihočeského rybníka, obklopena deseti hektary soukromého lesa, leží Chata v lese. V naprosté samotě tu můžete pozorovat třpytící se hladinu rybníka, šumící les a spoustu zvířat, která se často nebojí přijít až na terasu před chatou.
Pluhův Žďár, Jihočeský kraj

Stromový dům Chotýšany – Tree house v Resortu Green Valley

Neobvyklé ubytování v korunách stromů, které přináší nový zážitek, poznání a vnímání v symbióze s přírodou.
Chotýšany, Středočeský kraj

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách

Na 27 m² obytného včelína najdete maximální komfort a nebude vám chybět vůbec nic. Spaní na medu ukrývá všechny výdobytky moderní doby a poskytuje maximální komfort. Je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů

Tree house na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les.
Kuřim, Jihomoravský kraj

Hidden Retreat – plovoucí sauna na lomu Hranice

Na hladině zatopeného lomu Hranice u Lipnice nad Sázavou na Vysočině, pluje malá dřevěná sauna se střešní terasou. Společnost Hidden Retreat zde nabízí ubytování a únik před stresem a civilizací.
Lipnice nad Sázavou, Kraj Vysočina

Rozhledna Kleť v Blanském lese – nejstarší kamenná rozhledna v České republice

Kamenná věž o výšce 18 metrů stojí na vrcholu hory Kleť (1083 m), nejvyšším vrcholu Blanského lesa, od roku 1825, kdy ji zde nechal postavit kníže Josef Schwarzenberg pro soukromé účely svého rodu. Veřejnosti slouží rozhledna od druhé poloviny 19. století.
Křemže, Jihočeský kraj

Paseca – glampingové ubytování v přírodě

Jedinečné ubytování v minimalistickém domku v srdci malebné krajiny Posázaví. Přímo z luxusní postele Hastens můžete pozorovat ten nejlepší výhled na západ slunce nad lesem.
Vlkančice, Středočeský kraj

Chatk A – glampingové ubytování v Českém Švýcarsku

Glampingovou chatku najdete v nádherné krajině Českého Švýcarska. Chatk_A je pro dva hosty a uchvátí každého, kdo miluje moderní design a ocení i ty sebemenší detaily.
Chřibská, Ústecký kraj

Tree House Žítková

Přijeďte si odpočinout od shonu všedního života do krásné přírody Bílých Karpat…
Žítková, Zlínský kraj

Přírodní koupání a potápění v lomu Bořená Hora

Nejlepší přírodní voda ke koupání s viditelností až 5 metrů, zážitek a relaxace. Vstup do vody je díky rekonstrukci pozvolný a pohodlný. Je zde možnost občerstvení v kiosku či restauraci.
Štětkovice, Středočeský kraj

Nouzové útulny v Krkonoších

Nouzové přístřešky slouží v horách při nepřízni počasí zbloudilým turistům, kteří se nestihli schovat před bouřkou, vánicí, větrem nebo deštěm, jako úkryt na pár hodin nebo i přes noc. V Krkonoších jich najdete šest, většinou v blízkosti křižovatek turistických cest.
Svoboda nad Úpou, Královéhradecký kraj