Úvod > Aktuality > Zúčastněte se velké geocachingové soutěže s portálem Kudy z nudy!
Zúčastněte se velké geocachingové soutěže s portálem Kudy z nudy!
">
Kultura

Zúčastněte se velké geocachingové soutěže s portálem Kudy z nudy!

  • Vydáno1. listopadu 2012
Na portále Kudy z nudy bude po celý měsíc listopad probíhat tématická fotosoutěž na základě geocachingové hry o 13 knih Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Vyfoťte alespoň jeden ze soutěžních 13 hradů, které naleznete pomocí GPS souřadnic po celé České republice a přihlaste svou fotografii do soutěže. Každý hrad bude mít svého vítěze a každý vítěz bude mít svoji knihu.
Stačí málo. Stačí si vybrat jednu ze třinácti soutěžních kombinací GPS souřadnic a vydat se podle své geocachingové navigace na místo. Dovede vás k jednomu ze třinácti hradů roztroušených po celé České republice. Objevený hrad vyfotografujte a tu nejlepší fotografii přihlaste do soutěže pomocí vkládacího formuláře na stránkách Kudy z nudy. Fotografie bude zařazena do soutěže o nejkrásnější fotku ke každému ze soutěžních hradů. Autor vítězné fotografie získá jednu ze třinácti knih Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
 
Přehled všech GPS souřadnic naleznete v pravidlech listopadové fotosoutěže na stránkách Kudy z nudy nebo na vlastních stránkách soutěže www.dejinyhradu.cz, kde se dozvíte také více podrobností o samotné geocachingové soutěži.
 
Jediné, co je třeba mít pro soutěž s sebou je GPS zařízení a fotoaparát nebo mobilní telefon s možností fotografování. Přejeme všem kešerům mnoho zdaru a radosti z lovu. Na vaše fotografie se těší redakce Kudy z nudy.

Všechny naše pravidelné přispěvatele do fotosoutěže bychom zároveň rádi upozornili, že se jedná o zcela poslední kolo fotosoutěže na portálu Kudy z nudy. Z tohoto důvodu jsme také pro soutěžící vypsali neobvyklé množství cen – můžete vyhrát vstupenky na Staré Hrady, zámek Šluknov, jízdenky na bobovou dráhu Lipno, degustaci v Salonu vín ve Valticích anebo vstupenky do zábavních parků pro vás i vaše děti. Přehled všech cen najdete na stránkách fotosoutěže.
Šluknovský zámek – dominanta nejsevernějšího města ČR

Šluknovský zámek – dominanta nejsevernějšího města ČR

Město Šluknov se pyšní zrekonstruovaným renesančním zámkem. Najdete zde prvorepublikový prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.