Úvod > Aktuality > Zúčastněte se velké geocachingové soutěže s portálem Kudy z nudy!
Kultura

Zúčastněte se velké geocachingové soutěže s portálem Kudy z nudy!

  • Vydáno1. listopadu 2012
Na portále Kudy z nudy bude po celý měsíc listopad probíhat tématická fotosoutěž na základě geocachingové hry o 13 knih Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Vyfoťte alespoň jeden ze soutěžních 13 hradů, které naleznete pomocí GPS souřadnic po celé České republice a přihlaste svou fotografii do soutěže. Každý hrad bude mít svého vítěze a každý vítěz bude mít svoji knihu.
Stačí málo. Stačí si vybrat jednu ze třinácti soutěžních kombinací GPS souřadnic a vydat se podle své geocachingové navigace na místo. Dovede vás k jednomu ze třinácti hradů roztroušených po celé České republice. Objevený hrad vyfotografujte a tu nejlepší fotografii přihlaste do soutěže pomocí vkládacího formuláře na stránkách Kudy z nudy. Fotografie bude zařazena do soutěže o nejkrásnější fotku ke každému ze soutěžních hradů. Autor vítězné fotografie získá jednu ze třinácti knih Dějiny hradů a tvrzí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
 
Přehled všech GPS souřadnic naleznete v pravidlech listopadové fotosoutěže na stránkách Kudy z nudy, kde se dozvíte také více podrobností o samotné geocachingové soutěži.
 
Jediné, co je třeba mít pro soutěž s sebou je GPS zařízení a fotoaparát nebo mobilní telefon s možností fotografování. Přejeme všem kešerům mnoho zdaru a radosti z lovu. Na vaše fotografie se těší redakce Kudy z nudy.

Všechny naše pravidelné přispěvatele do fotosoutěže bychom zároveň rádi upozornili, že se jedná o zcela poslední kolo fotosoutěže na portálu Kudy z nudy. Z tohoto důvodu jsme také pro soutěžící vypsali neobvyklé množství cen – můžete vyhrát vstupenky na Staré Hrady, zámek Šluknov, jízdenky na bobovou dráhu Lipno, degustaci v Salonu vín ve Valticích anebo vstupenky do zábavních parků pro vás i vaše děti. Přehled všech cen najdete na stránkách fotosoutěže.
Salon vín České republiky

Salon vín České republiky

Ta nejlepší moravská a česká vína v romantickém prostředí zámku ve Valticích vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy a také vína. Zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady leží v Českém ráji, jižně od Jičína – hned vedle městečka Libáň. Bohatý program zde nabízí pět pohádkových prohlídkových okruhů a 2 historické prohlídkové okruhy. Provedou vás živé pohádkové bytosti v rolích průvodců.

Šluknovský zámek – dominanta nejsevernějšího města ČR

Šluknovský zámek – dominanta nejsevernějšího města ČR

Město Šluknov se pyšní zrekonstruovaným renesančním zámkem. Najdete zde prvorepublikový prohlídkový okruh, v jehož rámci jsou otevřeny téměř všechny prostory zámku, včetně dobových místností s původními exponáty.

Další aktuality

Botanická zahrada v Teplicích nabízí zajímavou podívanou i na podzim

Jedny z největších skleníků u nás, rozlehlý park, ale také akvária s rybami a rejnoky. To všechno nabízí Botanická zahrada v Teplicích, která je otevřena i v pozdním podzimnm čase. Oblíbený je takzvaný Křížovkářský záhon, kde návštěvníci najdou a na vlastní oči uvidí rostliny, o kterých do té doby věděli jen jako o slovech v křížovkách. Zahrada je pro veřejnost uzavřená vždy v pondělí, kdy je sanitární den. V ostatní dny je otevřená od 9:00 do 17:00 hodin.
Ústecký kraj | Příroda

Zoo Děčín zve do vylepšené Soví jeskyně

Znáte všechny naše sovy? Přijďte prozkoumat jejich zajímavý život do tzv. Soví jeskyně v Zoologické zahradě Děčín. Dozvíte se tu více o sovách, které u nás žijí nebo v České republice jen příležitostně hnízdí.
Ústecký kraj | Příroda

Přijďte se v sobotu bát do děčínské zoo!

Zoo Děčín bude první listopadovou sobotu, 4. listopadu 2023, opět patřit strašidlům. Návštěvníky čeká již tradiční akce spojená s dlabáním dýní a strašidelnými soutěžemi. I letos se mají návštěvníci na co těšit! Kromě dlabání dýní a soutěže o nejhezčí dýňové strašidlo vás čeká cesta za strašidly, na které bude nutné splnit mnoho zapeklitých strašidelných úkolů.
Ústecký kraj | Příroda

Úštěk bude na státní svátek opět plný českých řemesel

V den státního svátku, 28. října 2023, můžete vyrazit nasát atmosféru první republiky do města Úštěk, kde se uskuteční stylová oslava vzniku samostatného Československa – Den českých řemesel. Můžete se těšit na celodenní program s T. G. Masarykem a legionáři, vtipné rohovnické utkání, retro kapely, historickou střelnici, řemeslné dílničky a samozřejmě velký řemeslný jarmark!
Ústecký kraj | Kultura

Zámek v Benešově nad Ploučnicí zve na strašidla i ukončení sezóny

V pátek 27. října láká zámek v Benešově nad Ploučnicí na strašidelný večer plmý strašidel a nadpřirozených bytostí. Na státní svátek, tedy v sobotu 28. října, a poté ještě i na neděli 29. října připravil poslední letošní prohlídky zámeckých interiérů.
Ústecký kraj | Památky

Skalní město Tisá a jeho okolí je ideálním tipem na podzimní túru

Přemýšlíte, kam vyrazit na hezký podzimní výlet, ale ještě jste se nerozhodli? Máme pro vás skvělý tip na pěknou túru ve skalách – naplánujte si vycházku do míst, plného bizarních skalních útvarů, kde se točila spousta filmů, do Tiských stěn a Ostrovských nebo Rájeckých skal. Budete procházet místy, která posloužila filmařům k vytvoření fantasy říše Narnie nebo k natáčení filmů Dva na koni, jeden na oslu či Tenkrát v ráji.
Ústecký kraj | Příroda

Na zámku ve Velkém Březně se bude mlsat

Státní zámek Velké Březno láká v sobotu 14. října na unikátní, gurmánskou prohlídku zámku, při které se bude mlsat. A na co dobrého se můžete těšit? Na speciální gurmánské prohlídkce ochutnáte nejrůznější vybrané lahůdky a pochutiny. Návštěva je spojená s výkladem o zvláštnostech a historii pochutin ze svatební hostiny jedné z členek rodiny Chotků.
Ústecký kraj | Zážitky

Prožijte podzim na vesnici v Zubrnicích

Během víkendu 14. a 15. října 2023 ožije Muzeum v přírodě Zubrnice tradičním programem Podzim na vesnici. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet vybrané zemědělské činnosti. Po oba dva dny tu můžete uchopit do ruky cep a vymlátit na mlatu zrno, které následně „fukar“ vyčistí od plev. Vyzkoušet můžete také zpracování lněného stonku na vlákno, jeho lámání na mědlici nebo česáním na vochlovací stolici. Seznámí vás tu s tím, jakým způsobem si lze stočit provázek na jednoduchém provaznickém stroji.
Ústecký kraj | Kultura