Úvod > Aktuality > Zpestřete si Vánoce nevšedními zážitky ve science centrech!
Zpestřete si Vánoce nevšedními zážitky ve science centrech!
"> "> ">
Zážitky

Zpestřete si Vánoce nevšedními zážitky ve science centrech!

  • Vydáno16. prosince 2019
Zpestřete si advent nevšedními zážitky v některém z českých science center! V liberecké iQlandii vás čekají hrátky se svítícími kapalinami a optickými iluzemi, vědecké centrum Vida v Brně nabídnou voňavé dílny a v plzeňské Techmanii vám popřejí Šťastné a vědecké. Kdo to nemá daleko do Ostravy neměl by si nechat uniknout Malý svět techniky, který se v lednu zavře a otevře až v únoru.
Malý svět techniky U6

Malý svět techniky U6

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Velký svět techniky Ostrava

Velký svět techniky Ostrava

Populárně naučné centrum Velký Svět Techniky najdete v Dolních Vítkovicích. Hravou formou se zde představují zajímavosti vědy a techniky. Za charakteristickou zrcadlovou fasádou se skrývají čtyři stálé interaktivní expozice: Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

Planetárium Ostrava

Planetárium Ostrava

Areál Planetária (dříve Hvězdárny a planetária Johanna Palisy) prošel výraznou rekonstrukcí. Jádrem budovy je Sál planetária se špičkovou projekční technologií hybridního planetária. Na Hvězdárně je modernizovaná pozorovací technika a k návštěvě zve Experimentárium s interaktivními exponáty.