Úvod > Aktuality > Značka Jeseníky originální produkt se rozšířila o nové výrobky, služby i zážitky
Znacka Jeseníky originální produkt se rozšírila o nové výrobky
"> Znacka Jeseníky originální produkt se rozšírila o nové výrobky "> Letos se znacka Jeseníky originální produkt rozšírila i na území Nízkého Jeseníku "> Celkem nyní nese znacku 48 výrobku, 18 služeb a sedm zážitku
Životní styl

Značka Jeseníky originální produkt se rozšířila o nové výrobky, služby i zážitky

  • Vydáno10. listopadu 2013
Nové certifikované produkty, služby i zážitky mají od podzimu letošního roku Jeseníky. Certifikační komise zasedla v posledním říjnovém a prvním listopadovém týdnu, aby posoudila originalitu a tradici v regionu. Z celkem sedmi žádostí o značku Jeseníky originální produkt uspělo pět výrobků, ze dvou nových žádostí o certifikaci služeb získal značku jeden subjekt, zážitky se zájmem o značku se sešly čtyři a všechny přesvědčily členy certifikační komise svou jedinečností.
Rychlebské stezkyZnačku uděluje certifikační komise na základě jednotných celorepublikových kritérií, kterými jsou především kvalita, původ surovin, originalita a tradice, také se posuzuje šetrnost k životnímu prostředí a vazba k regionu. Proto se může stát, že některý výrobek či služba nemusí získat značku. Daný subjekt pak dostane od komise doporučení, jak na certifikát dosáhnout.

Nově se značka objeví na výrobku domašovské likérky Jesenické bylinné, výrobcích z kozího mléka z Horního Benešova, Dvorecké uzeniny z Dvorce u Bruntálu, háčkovaná a drátkovaná bižuterie z Lipové – lázní a med z Jeseníku. Penziony a restaurace, které získávají značku Jeseníky originální produkt, se vyznačují specifickým charakterem. Letos získal certifikát penzion, jehož majitel kromě poskytování ubytování pořádá na Ramzové kulturně společenské akce pro lidi z celého regionu.

K první trojici certifikovaných zážitků se letos zařadily nově Rychlebské stezky – síť trailů pro horská kola, která vzniká na starých loveckých chodnících. Také Zlatorudné mlýny u Zlatých Hor ponesou značku jesenického zvonku. Celkem čtyři tradiční procedury zakladatele prvních vodoléčebných lázní na světě Vincenze Priessnitze ponesou značku originality, jde o Priessnitzovu pololázeň dvoufázovou, Priessnitzovu pololázeň jednofázovou, Priessnitzův zábal a Priessnitzovu pohybovou terapii. Certifikát získal také Faunapark v Horní Lipové, zahrada s chovem domácích i exotických zvířat.

Celkem nyní nese značku 48 výrobků, 18 služeb a sedm zážitků. Letos se značka Jeseníky originální produkt rozšířila i na území Nízkého Jeseníku, v plánu je také rozšíření na území Krnovska, čím bude pokryta celá turistická oblast Jeseníky.
Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Zlatokopecký skanzen – za zlatou horečkou do Zlatých Hor

Zlatokopecký skanzen – za zlatou horečkou do Zlatých Hor

Středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji.