Úvod > Co chcete dělat? > Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky
Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Foto: Rychlebské stezky, autor: Milan Jaroš "> P6200035.JPG "> PA193042.JPG "> PA192980.JPG "> P5018444.JPG "> 20120526_RTE8805.JPG "> 20120526_RTE8787.JPG "> 20120526_RTE8754.JPG "> 20120526_RTE8730.JPG "> 20120526_RTE8685.JPG "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Letní sporty

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Rychlebské stezky a Lipovské stezky, které vznikly zrekonstruováním starých loveckých chodníků, nabízejí zkušeným jezdcům maximální zážitky z jízdy na horském kole. Nejde o trasy z bodu A do bodu B, ale o několik propojených okruhů, které začínají i končí v Černé Vodě. Smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor s hlubokými lesy, obrovskými žulovými balvany, opuštěnými lomy a horskými potoky. Trasy v celkové délce přes 40 km vás protáhnou přes suťová pole i přes brody, někde vedou jen jemným zářezem v hlinité půdě, jindy jsou umně vyskládány z opracovaných kamenů.

V roce 2017 byly zpřístupněny nové linie na Sokolím vrchu. Další letošní novinkou je nový Pumptrack a cvičné dráhy se skoky a kamennými sekcemi. Přibylo také prodloužení Mramorového. Černá sekce Obelix navazujena oblíbenou Velrybu. Tady bikeři na stezce vyskládané z obrovských kamenů zažijí úplně novou dimenzi jízdy.

Trail v povodí Černého potoka je nejlehčí trasou na Rychlebských stezkách. Cesta vede zpočátku po asfaltu a pevné lesní cestě, poté po úzké pěšince lesem po upravené šotolině. Trasa má několik velmi úzkých, nepřehledných míst, avšak je dobře značená, nebezpečnější místa (vyčnívající pařez, ostrý horizont...) a jsou označena barvou. Zpět do Černé Vody dojedete po široké a pevné, mírně stoupající lesní cestě. Trasu kolem Černého potoka zvládnou i děti, které mají alespoň základní zkušenost s jízdou v terénu. Celý okruh zabere 90 až 120 minut.

Těžším trasou je trail dr. Wiessnera pod Sokolím vrchem (od černovodského infocentra na jih). Bikeři zde musí počítat s velkým převýšením a náročným terénem, kde úzká cesta kličkuje v četných zákrutách proti hřmícím vodám potoka. Zde se dá odbočit na tzv. černý úsek zvaný Wales. Po projetí tzv. Tajemného a Mramorového trailu čeká bikery již lehčí sejzdová část, která ústí na rozcestí pod hradem Kaltenštejn.

Superflow trail – speciální trasa, kterou budovali Rychlebské stezky společně s odborníky z Walesu, s Rowanem Sorrellem a jeho partou Back On Track. Jedná se o styl stezky, na které najdete terénní vlny, klopené zatáčky, občas vás bude houpat nahoru a dolů, nebo vás vtáhne mezi stromy – vše ve svižném rytmu.

Trasy v okolí Černé Vody a Vidnavy v celkové délce 7 kilometrů. Jedná se o trasy v lokalitě na Špici směrem k Velkému rybníku, o délce 3,88 kilometru a 3,14 kilometru dlouhý úsek na hřišti přímo v obci Vidnava. Trasy o šířce 1 metr, jejichž povrch je tvořen zhutněným drceným kamenivem, jsou vhodné pro rodiny s dětmi. V jednom z úseků je vytvořen 270 metrů dlouhý okruh speciálně pro děti. 

Veškeré zázemí najdete v obci Černá Voda. Bikerům slouží sezonní Infocentrum Rychlebských stezek a Testcentrum celoodpružených kol GT s půjčovnou kol, cyklistických doplňků a servisem; najdete jej v centru Černé Vody. Stezky jsou určeny zkušeným cyklistům, kteří zvládají technickou jízdu v terénu.

Rychlebské hory a stezky

Provozovatel

Rychlebské a Lipovské stezky

Černá Voda 267
790 54 Černá Voda
Tel.:
+420 721 412 754
Email:
info@rychlebskest...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.rychlebskeste...
WWW:
www.youtube.com/w...
GPS:
50,309830 17,155832
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Jeseníky
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Radost v Černé Vodě

Penzion Radost v Černé Vodě

Černá Voda, Olomoucký kraj
Penzion Pišlikdum

Penzion Pišlikdum

Červená Voda, Pardubický kraj
Kozí Farma U Nýdrlů

Kozí Farma U Nýdrlů

Stará Červená Voda, Olomoucký kraj